Nová krajská předsedkyně vysočinských Pirátů je ve straně tři měsíce

Česká pirátská strana zvolila na Vysočině nové krajské vedení. Dosavadní vedení rezignovalo na své funkce ke konci října, i když mělo platný mandát do jara 2020.

Post předsedkyně získala Blanka Lednická z Olešné u Havlíčkova Brodu. Do pirátské strany Lednická vstoupila jen tři měsíce před kandidaturou na krajskou předsedkyni.

“ Rozhodla jsem se stát členkou Pirátů kvůli tomu, že se mi ani trochu nelíbí, kam naše politická scéna v posledních letech směřuje. A protože se držím hesla „když to neudělám já, tak kdo jiný?“, naznala jsem, že přišel čas se aktivně zapojit nejen na místní úrovni. A proč právě Piráti? Nejen díky „programovým shodám“ a tomu, že oceňuju práci, kterou dělají, ale i proto, že nejsou nijak spojení s předchozím režimem, což je pro mě zásadní,“ sdělila Lednická důvody vstupu do pirátské strany.

Nově zvolenými místopředsedy krajského sdružení Pirátů na Vysočině se stali: Roman Pašek (1. místopředseda), Jan Břížďala (2. místopředseda), Eva Nováková (3. místopředsedkyně) a Jan Pošvář (4. místopředseda).

„Nové předsednictvo má před sebou dva hlavní cíle – krajské volby v příštím roce a rozšíření aktivní členské základy na Vysočině. Oba body jsou velkou výzvou, věřím ale, že díky společné práci tuto výzvu zvládneme,” uvedla Lednická.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů