Čajánkova finta: Pronájem parních vlaků bez provozu ?

Zamýšlený letní provoz úzkokolejné dráhy Jindřichův Hradec-Kamenice nad Lipou může být poměrně jednoduše zmařen pronájmem parních lokomotiv a železničních vagónů subjektu bez potřebné dopravní licence.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Parní vlaky tak možná budou stát na kolejích úzkorozchodné dráhy, které ale budou chybět nezbytná provozní povolení k jízdě. Jindřichohradecké místní dráhy nemají žádná „povolení na koleje“, které by umožňovaly parní jízdy z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou.

Ani samotná nabídka zájemce o pronájem parních vlaků neeliminuje nebezpečí, že provozuschopná kolejová vozidla budou blokována k dalšímu využití na základě smlouvy se subjektem, který není oprávněn dopravu provozovat, což by mohlo vyústit k zablokování jakéhokoli provozu v sezóně 2023 na regionálních drahách Jindřichohradeckých místních drah.

Je tak velmi pravděpodobné, že z provozuschopných parních lokomotiv a vagónů budou pouhé exponáty na nádražích Jindřichohradeckých místních drah bez možnosti výletních jízd.

Věřitelé už nevěří v prázdninový provoz úzkokolejné dráhy (více zde). Další provoz firmy pokládala za neudržitelný také insolvenční správkyně (více zde). V minulosti prošly Jindřichohradecké místní dráhy bankovní exekucí (více zde). Obnovení provozu by podle soudu zhodnotilo majetkovou podstatu (více zde). Čajánek nesdělil věřitelům ani představu o obnovení provozu (více zde), ale slíbil Jihočechům jízdní řády pro letošní rok (více zde). O záměru komerčního provozu čtěte více přímo zde. Obnovení provozu správní rada Jindřichohradeckých místních drah plánuje pouze do Kamenice nad Lipou, trať do Nové Bystřice je obětována (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů