Bezpečnostní certifikát dráhy bude mít úzkokolejka nejdříve na počátku léta 2024

Insolvenční správce Jindřichohradeckých místních drah David Jánošík předpokládá podání žádosti o bezpečnostní certifikát dráhy v lednu 2024 tak, aby bylo k dispozici na počátku letní turistické sezóny.

Pro spuštění provozu veřejné dopravy na úzkokolejce je nutné, aby provozovatel dráhy získal Osvědčení o bezpečnosti provozovatele dráhy podle Nařízení EU č. 2018/762. Osvědčení je zjednodušeně řečeno certifikát, který konstatuje, že daná společnost je držitelem Osvědčení o bezpečnosti provozovatele dráhy.

Získání osvědčení dokládá, že má provozovatel správně aplikovaný systém zajištění bezpečnosti provozu na dráze.

K žádosti o yydání bezpečnostního certifikátu musí úzkolejka zastoupená insolvenčním správcem předložit veškeré dokumenty, které s tím souvisejí. A také důkazy o uplatňování v dokumentech popsaných postupů v praxi. Vzhledem k tomu, že provozovatel Správa úzkokolejných drah (vlastněná zkrachovalou společností Jindřichohradecké místní dráhy) dráhu momentálně neprovozuje, důkazy o aplikaci postupů Drážnímu úřadu předložit pravděpodobně nemůže.

Pokud osvědčení získá, bude to maximálně na dva roky, po kterých bude muset požádat o osvědčení znovu. V té době už bude hodnoceno i uplatňování postupů v praxi. Osvědčení se vydává na dobu maximálně pěti let. 

„Je dobře, kdyby se vyjelo. Sice to možná bude až v červnu, ale bude dobře, když úzkokolejka na léto vyjede,“ řekl starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů