Věřitelé už nevěří v prázdninový provoz jindřichohradecké úzkokolejné dráhy

Situace na jindřichohradecké úzkokolejce se mění k horšímu. Věřitelé zastoupení v Prozatímním věřitelském výboru se domnívají, že za současné situace, kdy dispoziční oprávnění sice mají Jindřichohradecké místní dráhy jako dlužník, ale všechny jeho úkony na základě předběžného opatření i proplácení výdajů podléhají souhlasu insolvenční správkyně, není v dohledné době efektivně možné dosáhnout dohody se všemi zúčastněními subjekty (dlužník, insolvenční, zájemci o pronájem, kraje, úřady) za účelem zprovoznění úzkokolejky alespoň v prázdninovém režimu v r. 2023.

O pronájem dráhy měla zájem firma Gepard Express s nabídkou tří variant provozu (více zde) i pomoc s vyřízením provozních povolení na Drážním úřadu (více zde).

Správní rada obdržela i nabídku firmy WTT, která ovšem nemá potřebné licence pro veřejnou železniční dopravu pro jedenadvaceti kilometrový úsek trati z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou. Na zbytku trati do Obrataně by pak byla stavební výluka, na stavební práce ale chybí potřebné finance. Příprava smluv s WTT by Jindřichohradecké místní dráhy měla stát přes sto padesát tisíc korun splatných předem právní kanceláři.

Správní radu Jindřichohradeckých místních drah tvoří Boris Čajánek se synem Ondřejem a finanční ředitel Vladimír Zachoval. Další provoz firmy pokládala za neudržitelný také insolvenční správkyně (více zde). V minulosti prošly Jindřichohradecké místní dráhy bankovní exekucí (více zde). Obnovení provozu by podle soudu zhodnotilo majetkovou podstatu (více zde). Čajánek nesdělil věřitelům ani představu o obnovení provozu (více zde), ale slíbil Jihočechům jízdní řády pro letošní rok (více zde). O záměru komerčního provozu čtěte více přímo zde.

Prozatímní věřitelský výbor považuje za žádoucí, aby do doby, než bude definitivně rozhodnuto o způsobu řešení úpadku insolvenčním (popř. odvolacím) soudem nebo schůzí věřitelů, bylo nastavením dispozičních oprávnění jednoznačně vymezeno, kdo bude jménem JIndřichohradeckých místních drah přijímat rozhodnutí a ponese zodpovědnost za další jednání a to nejen ve vztahu k možnému zprovoznění úzkokolejky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů