Gepard Express nabízí úzkokolejce vyřízení provozních povolení

Železniční dopravce Gepard Express je podle informací Občasníku připraven vyřídit i úřední povolení, které nejsou schopné vyřídit Jindřichohradecké místní dráhy. Konkrétně jde o formální oprávnění k provozování dráhy opatřit, které si chce Gepard Express získat sám tak, aby mohl být zajištěn provoz na drahách již v roce 2023.

O získání povolení Drážního úřadu usilují i Jindřichohradecké místní dráhy, které insolvenční správkyně k doplnění podkladů pro projednání záměru zajištění úředních povolení a bezpečnostního osvědčení provozovatele dráhy pro potencionální dceřinou společnost, aby byly zohledněny všechny dostupné varianty, a podklady byly rozpracovány tak, aby jednotlivé položky byly specifikovány způsobem, který umožní celkové vyhodnocení, a to včetně časového harmonogramu. Dlužníkovi insolvenční správkyně poskytla lhůtu do pondělí 27.března 2023.

Insolvenční správce nechce předjímat, zda dlužník doplněné podklady předloží či nepředloží, resp. zda budou moci sloužit jako podklad pro možné rozhodnutí ve věci. V případě, že by opětovně neměly být podklady ve využitelné podobě předloženy, bude na zvážení, zda lze součinnost dlužníka ve věci nadále očekávat vůbec.

Gepard Express nabízí nájem drah za nabídnuté nájemné s tím, že oprávnění zajistí pro sebe, čímž umožní provoz na drahách v průběhu roku 2023. Taková nabídka může být hodnocena perimetrem „krátkodobého“ přínosu pro majetkovou podstatu, a to pouze pro sezónu 2023.

Podle insolvenční správkyně melze samozřejmě odhlížet od toho, že samotné zajištění provozu v roce 2023 udrží stávající cestující, ať už v turistickém režimu, tak případně cestující využívající dopravu na denní bázi, uvědomí, že dráha v provozuje a bude zachována kontinuita jejího provozu i do budoucna. To má samo o sobě dopad na dotčený region a může vyvolávat i zájem ze strany objednatelů dopravy hrazené z veřejných zdrojů.

Další provoz firmy pokládala za neudržitelný také insolvenční správkyně (více zde). V minulosti prošly Jindřichohradecké místní dráhy bankovní exekucí (více zde). Obnovení provozu by podle soudu zhodnotilo majetkovou podstatu (více zde). Čajánek nesdělil věřitelům ani představu o obnovení provozu (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů