Čajánek slíbil Jihočechům jízdní řády úzkokolejky na letošní rok

Jihočeský kraj potvrdil březnové jednání s předsedou správní rady Jindřichohradeckých místních drah Borisem Čajánkem o dalším provozování úzkokolejné dráhy. Jednání proběhlo se zástupci firmy JIKORD, která koordinuje dopravu v Jihočeském kraji.

Předseda správní rady Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek informoval o připravovaných krocích restrukturalizace JHMD a oddělení provozovatele a dopravce. Dále informoval o stavu dráhy na obou tratích a jednání s možnými dopravci.

„Závěrem bylo dohodnuto, že krajům bude nejdříve předložena nabídka jízdních řádů (2023 a následně výhled) podle stavu dráhy a technologických a technických (myšleno disponibilní vozidla v odpovídajícím technickém stavu) možností potenciálního dopravce,“ uvedla mluvčí Jihočeského kraje Hana Brožková.

„Doufám, že jízdní řády úzkokolejky budou v lepším provedení. Ty, které jsme dostali jako sdružení obcí nebylo možné ani připomínkovat,“ uvedl starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár.

Zároveň byl pan Čajánek Jihočechy oficiálně upozorněn, že dráha dosud nemá platné bezpečnostní osvědčení. Při splnění zákonných podmínek připustil Jihočeský kraj možnost jednat s dopravcem jednat o případném zajištění „rekreační“ dopravy.

Další provoz firmy pokládala za neudržitelný také insolvenční správkyně (více zde). V minulosti prošly Jindřichohradecké místní dráhy bankovní exekucí (více zde). Obnovení provozu by podle soudu zhodnotilo majetkovou podstatu (více zde). Čajánek nesdělil věřitelům ani představu o obnovení provozu (více zde). Obnovení provozu správní rada Jindřichohradeckých místních drah plánuje pouze do Kamenice nad Lipou, trať do Nové Bystřice je obětována (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů