Zimola (Nová Bystřice): Samosprávě chybí na úzkokolejce partner s provozním oprávněním

Na konci března přišly Jindřichohradecké místní dráhy o veškeré dosud platné provozní oprávnění k provozování úzkorozchodné dráhy. „Městům a obcím najednou chybí partner s potřebnými oprávněními pro jednání o dalším provozování dráhy,“ shrnul situaci starosta jihočeské Nová Bystřice Jiří Zimola.

Starosta Zimola byl i dlouholetým hejtmanem Jihočeského kraje. “ Vlastně ani nevím, co poradit krajské samosprávě pro jednání o budoucnosti úzkokolejky. Vztahy předsedy správní rady s oběma kraji jsou dlouhodobě složité, ale hlavně není v současné době, i při nejlepší vůli obou krajů, komu poslat peníze na provoz. To je jako kdybyste zaplatili dopravci za jízdenku, ale přitom jste věděli, že dopravce nemůže jezdit, protože nemá patřičná oprávnění“, prohlásil Zimola. V minulosti Jihočeský kraj naznačil vůli bojovat o záchranu úzkokolejky (více zde). To ale bylo ještě před tím, než provozovatel úzkokolejné dráhy přišel o veškerá provozní oprávnění vystavené státními úředníky Drážního úřadu (více zde).

Především oblast České Kanady mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí je v turistickém ruchu značně závislá. Rychle se blíží doba školních výletů, což je určitá předzvěst hlavní turistické sezóny. Dopravovat celé třídy dětí běžnými linkovými autobusy není dostatečně komfortní ani pro školní třídy ani pro běžné třídy. Jindřichohradecké místní dráhy připravují omezený letní provoz na zhruba dvaceti kilometrech z Jindřichova Hradce směrem na Vysočinu (více zde). S letním provozem na místní dráze do Nové Bystřice se nepočítá. O fintě pronájmu parních vlaků bez provozu čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů