Schůze věřitelů úzkokolejky soudně svolána na konec května

Krajský soud v Českých Budějovicích svolal schůzi věřitelů Jindřichohradeckých místních drah na pětadvacátého května. Na schůzi věřitelé rozhodnou o dalším provozování úzkokolejné dráhy z jihočeské Nové Bystřice přes Jindřichův Hradec a Kamenici nad Lipou do Obrataně na Vysočině.

Může jít o obrázek 4 lidem , stojícím lidem a indoor

O provozování dráhy jevila zájem brněnská firma Gepard Express, která předložila i tři varianty dalšího možného provozování dráhy (více zde) , správní rada Jindřichohradeckých místních drah ale dala přednost nabídce firmy WTT v podobě nabídky „Úzkokolejky 2023“. Tento projekt počítá s provozování úseku Jindřichův Hradec-Kamenice nad Lipou dvakrát denně parními vlaky (více zde). Času pro přípravu parních jízd je ovšem extrémně málo (více zde).

Na konci března přišly Jindřichohradecké místní dráhy o veškerá provozní povolení Drážního úřadu (více zde), pro představitele měst a obcí i Vysočinu a Jihočeský kraj to znamená komplikace v úvahách o dalším spolufinancování úzkokolejné dráhy (více zde). Věřitelé souhlasí s nákupem „čisté“ firmy pro získání nových provozních povolení (více zde).

Na schůzi věřitelů rozhodnou samotní věřitelé o poctivosti záměru reorganizace Jindřichohradeckých místních drah (více zde) podle výše svých pohledávek. Jedna koruna pohledávky znamená jeden hlas.

Věřitelé už nevěří v prázdninový provoz úzkokolejné dráhy (více zde). Další provoz firmy pokládala za neudržitelný také insolvenční správkyně (více zde). V minulosti prošly Jindřichohradecké místní dráhy bankovní exekucí (více zde). Obnovení provozu by podle soudu zhodnotilo majetkovou podstatu (více zde). Čajánek nesdělil věřitelům ani představu o obnovení provozu (více zde), ale slíbil Jihočechům jízdní řády pro letošní rok (více zde). O záměru komerčního provozu čtěte více přímo zde. O fintě pronájmu parních vlaků bez provozu čtěte více přímo zde. Obnovení provozu správní rada Jindřichohradeckých místních drah plánuje pouze do Kamenice nad Lipou, trať do Nové Bystřice je obětována (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů