JHMD mohou koupit čistou firmu s provozními povoleními na úzkolejku

Společnost Jindřichohradecké místní dráhy má podle informací Občasníku šanci odkoupit nově nově založenou společnost, která by mohla být nositelem úředních povolení provozovatele dráhy a osvědčení o bezpečnosti úzkokolejné dráhy. Tato společnost by mohla dráhu pronajímat jiným železničním dopravcům jako je například Gepard Express.

Toto zvažované řešení by mohlo znamenat průlom ve snahách o obnovení provozu úzkokolejné dráhy z jihočeské Nové Bystřice přes Jindřichův Hradec a Kamenici nad Lipou do Obrataně. Vlaky na úzkokolejce stojí od podzimu, kdy společnosti Jindřichohradecké místní dráhy propadly pětileté certifikáty vydávané státním Drážním úřadem. Nové osvědčení mateřská firma nemůže získat, neboť nemůže prokázat finanční solventnost. Je v úpadku.

Podle informací Občasníku Jindřichohradecké místní dráhy vedly obchodní jednání na kterých byly zevrubně projednány podmínky, které je nezbytné splnit pro podání žádosti o vydání úředních povolení provozovatele dráhy, jakož i obsah dokumentů nezbytných pro získání bezpečnostních osvědčení. Tato povolení od Drážního úřadem jsou nezbytná pro případné obnovení provozu v letní sezóně 2023.

Současně byly v obecné rovině projednány i podmínky, za nichž by případná dceřiná společnost mohla úzkokolejné dráhy dlužníka provozovat s akcentací na dodržení podmínek obvyklých v obchodním styku a získání příjmů ve prospěch majetkové podstaty.

O možném odchodu SFDI z prozatímního věřitelského výboru čtěte více přímo zde. Věřitelé stále hledají průsečík zájmů – více zde. O plánech na „prázdninový“ režim má JHMD informovat Jihočechy i Vysočinu (více zde). Hospodaření JHMD nebylo a není hospodárné, prohlásil insolvenční soudce (více zde). Rozjezd úzkokolejky se dá stihnout do léta, věří majitel Gepard Express (více zde). Žádost finančního ředitele úzkokolejky o anonymizaci platu soud zamítl (více zde). Majetek úzkokolejky odmítají pojišťovny pojistit (více zde).O dalších plánech se získáním předzaložené společnosti Správa úzkokolejné dráhy čtěte více přímo zde. O bankovní exekuci JHMD čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů