Prohlášení zastupitele Rapušáka k opuštění koalice

Rozhodl jsem se vypovědět koaliční smlouvu a koalici opustit. Mám své město velmi rád, a proto pro něj chci pracovat lépe a chtěl bych, abychom se konečně pohnuli směrem vpřed.

Ve svém okolí vidím příklady, které mě inspirují. Z okolních měst podobné velikosti to jsou Nové Město na Moravě a Bystřice nad Pernštejnem. Tato města se nám stále a stále vzdalují.

Směr nastolený místní sociální demokracií není správný a chci se od něj veřejně distancovat. Nedovedu si představit, že by na krásném rozvojovém území za Svitem stál supermarket, parkoviště a kolem parkovišť „pouze“ vedla cyklostezka. Toto území je obrovskou výzvou pro nás a může být pýchou města po další generace. Nesmíme tuto výzvu promarnit.

Je třeba zadat územní studii s požadavky, aby zde vznikl prostor pro volnočasové aktivity, které vrátí život do středu města.

Také mě nebaví věčné vymezování se mých bývalých koaličních kolegů vůči synagoze. Synagoga ve Velkém Meziříčí má své pevné místo a je potřeba jí vrátit čest, kterou ji vzali fašisté a poté v tomtéž pokračovali komunisté.

Čest této stavbě nevrátí ani naše přihlížení k využití coby asijské tržnice.
Přeji našemu městu hodně štěstí v budoucnosti. Za sebe mohu směle prohlásit, že bojiště neopouštím. Jsem připraven městu pomoci rázně vykročit vpřed a nepřešlapovat na místě.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů