Skandály jihlavského parkování: V modré zóně je soukromé parkoviště

V jihlavském sídlišti U pivovaru je u zadního traktu Střední školy stavební soukromé parkoviště označené pouze provizorními cedulkami. Všude kolem jsou modré zóny. „Není pronajat za účelem parkovaní, například zaměstnanců. Je svěřen k užívání vzhledem k velikosti školy a potřebě spojení s odloučenými pracovišťi ze kterých dochází k přesunu materiálu i mistrů při vycviku,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy David Beke (ODS).

Vysvětlující text na cedulce ani není podepsán, ani orazítkován úředním razítkem. Text na cedulce pouze informuje o tom, že pozemek města Jihlavy je soukromým parkovištěm střední školy zřizované Krajem Vysočina.

Zatím není jasné, zda-li cedulky schválil příslušný správní úřad, nebo jde o protiprávní aktivitu krajské školy či neznámé osoby. Pokud by ovšem situaci viděl správní orgán, pak nařídil osadit prostor odpovídajícími dopravními značkami.

„Modrá čára už tam není, pokud ano, tak v nejbližší době zmizí a bude přetřena na bílou. Přechodné svislé dopravní značení bude napraveno, (hraje si s ním teď silný vítr) a v dohledné době má být na místě trvalá svislá značka,“ informoval mluvčí Magistrátu Radovan Daněk. Mluvčí Magistrátu Daněk vysvětlil i důvody přebarvení modré zóny.

„Děje se tak proto, že Rada města Jihlavy schválila pronájem pozemku města pro Střední školu stavební. Smlouva už je platná,“ pokračoval mluvčí Daněk.

I krajské školy město Jihlava podle mluvčího Daňka podporuje a radní Jihlavy po jednáních s vedením školy uznali, že škola takové velikosti a významu potřebuje takové místo.

Od května 2023 byl nový systém parkování spuštěn i v oblasti 52 U Pivovaru, což je oblast na východ od centra města směrem ke Krajskému úřadu Kraje Vysočina. Z textu na cedulce je zřejmé, že modrá zóna v na pozemku města Jihlavy fungovala několik měsíců, než zde vzniklo soukromé školní parkoviště.

Krajský radní Vysočiny pro oblast školství Jan Břížďala (Piráti) soukromé školní parkoviště v modré zóně dosud nijak nekomentoval, pouze se zajímal o kterou školu jde.

„Nemám informaci o tom, jaká je dohoda mezi školou a magistrátem. Tyto záležitosti si vždy řeší každá škola samostatně, zřizovatel do toho nevstupuje,“ uvedl radní Břížďala po bližším seznámení s celou záležitostí.

AKTUALIZOVÁNO: Modrá čára byla doslova přes noc přemalována na bílou. Cedulky o soukromém parkovišti nahradila dopravní značka. Tiskový mluvčí města Jihlavy Radovan Daněk ohlásil dovolenou, žádost o mimořádnou tiskovou konfrenrenci k proměně modré zóny na bílou zónu byla zamítnuta. Situaci má vysvětlit Odbor dopravy jihlavského Magistrátu.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů