Kyselův plán: Partnerem úzkokolejky by musel být svazek obcí

Návrh na povolení reorganizace zadlužených Jindřichohradeckých místních drah předložený Janem Kyselou jako věřitelem je podle názoru soudu šitý horkou jehlou, kterou je potřeba v další fázi insolvenčního řízení zchladit. Soud nehodlá rezignovat na svoji povinnost zkoumat proveditelnost, ale i to, zda předložením návrhu reorganizace není sledován nepoctivý záměr.

Předkladatel věřitelského návrhu reorganizace Jindřichohradeckých místních drah hodlá jednat v první řadě s obcemi na které bude chtít své jednání cílit. Do procesu reorganizace je podle Kysely potřeba dostat veřejný zájem na dalším provozování úzkokolejky. Každý nový vlastník totiž může s majetkem úzkokolejky nakládat dle svého uvážení, včetně možnosti trať zrušit a koleje vytrhat.

Nový investor firma good thing je připravena majetek úzkokolejky koupit, část pronajmout obcím a čekat na jeho splacením patnáct let. Společnost good thing je připravena zajistit provozování úzkokolejky v letošním roce a to i formou předfinancování provozu s kterým se počítá od prvního června. Náklady na opětovné zprovoznění odhaduje Jan Kysela na částku dvou až tří milionů korun.

Soud vzal na vědomí Kyselův plán reorganizace, pouze varoval před neuváženým zadlužováním s odkazem na případ obce Prameny, která se stala nejzadluženější obcí v Česku.

Kyselův plán počítá s analýzou rizika pro obce s tím a transakce s drážní infrastrukturou musí být nastavena tak, aby byla pro obce akceptovatelná. Jan Kysela upozornil věřitele, že jedině rychlé a efektivní řešení může přinést ve věci úspěch.

Věřitel Jan Kysela už zasedl se starosty na trati úzkokolejné dráhy k jednomu stolu (více zde). Předseda spolku obcí a starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár prakticky okamžitě po oznámení výsledků schůze věřitelů odmítl informaci o možném získání infrastruktury dráhy do vlastnictví spolku (více zde), nesouhlas vyjádřil i Kraj Vysočina (více zde). Pohled senátora Jaroslava Chalupského přímo zde. Místostarosta Kamenice nad Lipou viděl letní jízdní řády (více zde). Senátor Chalupský představil vlastní řešení obnovení provozu úzkokolejky (více zde). Podle schváleného záměru reorganizace Jana Kysely budou muset být partnerem obce (více zde). O složení nové správní rady čtěte více přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů