Kyselův plán: Začalo jednání s obcemi úzkolejky o reorganizačním plánu

Vedení spolku Jindřichohradecká úzkokolejná dráha zahájilo jednání s Janem Kyselou o reorganizačním plánu zkrachovalého provozovatele jindřichohradeckých místních drah. „Cílem a smyslem setkání se bylo vzájemně poznat, a to zejména s ohledem na informace, které se objevili v mediálním prostoru,“ uvedl předseda spolku obcí a jindřichohradecký starosta Michal Kozár.

Jindřichohradecký starosta Kozár prakticky okamžitě po schválení Kyselova reorganizačního plánu vyjádřil ostrý nesouhlas s možností nákupu dopravní infrastruktury do vlastnictví obcí (více zde).

Na úvodním jednání věřitel Kysela stručně představil svoji osobu a seznámil přítomné s věcným obsahem návrhu, který byl prezentován na schůzi věřitelů.  Dále se strany domlouvali na pokračování v jednání, s tím, že budou připravené bližší detaily jednotlivých oblastí návrhu.

„Ze setkaní mám dobrý pocit, pan Kysela, působí energicky a příjemně. Těším se na další setkání, kde budou jednotlivé kroky blíže přiblíženy,“ dodal starosta Kozár.

Předseda spolku obcí a starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár prakticky okamžitě po oznámení výsledků schůze věřitelů odmítl informaci o možném získání infrastruktury dráhy do vlastnictví spolku (více zde), nesouhlas vyjádřil i Kraj Vysočina (více zde). Pohled senátora Jaroslava Chalupského přímo zde. Místostarosta Kamenice nad Lipou viděl letní jízdní řády (více zde). Senátor Chalupský představil vlastní řešení obnovení provozu úzkokolejky (více zde). Podle schváleného záměru reorganizace Jana Kysely budou muset být partnerem obce (více zde), současný spolek obcí nestačí (více zde). Kysela začal měnit organizační strukturu zadlužené firmy (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů