(VIDEO) Třešť připravuje kontroverzní výstavbu parkoviště místo pomníku padlých

Sedmatřicet parkovacích míst za sedm milionů korun místo památníku padlých z první světové války. Stavba parkoviště by měla začít na jaře.

Území budoucího parkoviště je vymezeno od východu Malým náměstím, ze severu ulicí Na Hrázi, z jihu stávající zástavbou a ze západu Třešťským potokem. Jedná se o pozemek trojúhelníkové tvaru.

Parkoviště je navrženo jako zlepšení stávající nevyhovující situace dopravy v klidu. Není vyhrazeno pro konkrétní objekt. V centru Třeště citelně chybějí parkovací místa v souvislosti s přeměnou náměstí na klidovou zónu.

Samotné parkoviště je přibližně v polovině cesty mezi náměstím a místním kostelem, jeho vybudování pak může zlepšit dostupnost bohoslužeb imobilním občanům.

Nejvíce kontrovezně je ale vnímána cena sedmi milionů korun za projektované dílo. Jedno parkovací místo vychází na zhruba dvě stě tisíc korun, přesnou cenu lze spočítat až z celkových nákladů.

Samotná výstavba parkoviště by se měla spustit ve chvíli, kdy Kraj Vysočina začne opravovat průtah městem jako další fázi rekonstrukce silnice Dvorce-Telč.

Situaci kolem výstavby parkoviště sleduje i poslanec a místní zastupitel Vít Kaňkovský (KDU-ČSL).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů