(VIDEO) Senátor Chalupský: Na schůzi věřitelů jindřichohradecké úzkokolejky došlo k překvapivému veletoči

Jindřichohradecký senátor Jaroslav Chalupský osobně sledoval schůzi věřitelů Jindřichohradeckých místních drah (JHMD), na které byl překvapivě schválen reorganizační plán.

Úzkokolejku by měl koupit veřejnoprávní subjekt. „Do schůze věřitelů ani město s rozpočtem Jindřichova Hradce neuvažovalo o koupi úzkokolejky,“ řekl senátor Chalupský. Podle senátora Chalupského se obce podél trati úzkokolejky nechystají k jednání o koupi úzkolejky. „Čekal jsem, že dojde k formálnímu zamítnutí reorganizace úzkokolejky, jako už několikrát. Překvapivě došlo k veletoči,“ dodal senátor.

Senátor Chalupský vyjádřil obavu ze ztráty času a důvěry. „Postupně rostl optimismus v oživení úzkokolejky, ale nyní přišla poměrně studená sprcha v podobě reorganizace. Budu se snažit věřit, že se stane zázrak a pan Kysela přijde s něčím novým v reorganizačním plánu, ale úplně tomu nevěřím,“ dodal senátor Chalupský.

Na tahu je teď podle senátora Chalupského insolvenční správce, aby oslovil případné zájemce o odkup dráhy s žádostí o přípravu alternativních návrhů, pokud by nebyl schválen reorganizační plán na schůzi věřitelů za čtyři měsíce.

„Nikdo nekoupí trať za třicet nebo padesát milionů, aby ji pak nechal někomu za korunu,“ dodal senátor Chalupský.

Do prvního června, kdy se očekává opětovný rozjezd úzkokolejky, by se podle senátora Chalupského mohlo podařit získat nezbytné provozní certifikáty od Drážního úřadu a uvidí se, jak vypadá reorganizační plán schválený věřiteli jindřichohradecké úzkokolejky.

Senátor Chalupský představil vlastní řešení obnovení provozu úzkokolejky (více zde). Partnerem Kyselova plánu by musel být svazek obcí, současný spolek obcí nestačí (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů