VÍME PRVNÍ: Kraj Vysočina chystá snížení vstupného do muzeí a galerií

Pouhá dvacetikoruna by měla v létě postačovat k jednorázovému vstupnému do památek ve správě Kraje Vysočina. Snížené vstupné se týká všech krajských sbírkotvorných organizacích včetně poboček s platností od 1. 7. 2020 do 30. 9. 2020.

Úprava vstupného spočívá ve sjednocení ceny v kategorii „plné vstupné“ na 20 Kč a  bezplatný vstup pro všechny, kteří doposud spadali pod kategorie tzv. „sníženého vstupného“ (tj. děti, žáci, studenti, senioři, handicapovaní apod.), nevztahuje se však na speciální akce (představení, koncerty, přednášky, kostýmované či cizojazyčné prohlídky, výtvarné dílny apod.) realizované organizacemi a spolupracujícími subjekty.

Snížené vstupné se týká všech krajských sbírkotvorných organizacích včetně poboček s platností od 1. 7. 2020 do 30. 9. 2020. Úprava vstupného spočívá ve sjednocení ceny v kategorii „plné vstupné“ na 20 Kč a  bezplatný vstup pro všechny, kteří doposud spadali pod kategorie tzv. „sníženého vstupného“ (tj. děti, žáci, studenti, senioři, handicapovaní apod.), nevztahuje se však na speciální akce (představení, koncerty, přednášky, kostýmované či cizojazyčné prohlídky, výtvarné dílny apod.) realizované organizacemi a spolupracujícími subjekty.

Zavedení plošné slevy by mělo napomoci zvýšení návštěvnosti, která se na přelomu května/června průměrně pohybovala na zhruba čtvrtině v porovnání s rokem 2019. Výjimkou je pouze hrad Roštejn, kde je návštěvnost jen mírně podprůměrná.

Předpokládané zvýšení zájmu o  muzejní a galerijní expozice a výstavy ze strany veřejnosti není v rozporu s nastavenými bezpečnostními opatřeními, které kulturní instituce musejí dodržovat k zamezení šíření onemocnění COVID-19.

U nejexponovanějších objektů (hradů Roštejn a Kámen) budou v případě nutnosti přijata organizační opatření včetně případného zavedení elektronického rezervačního systému.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů