VÍME PRVNÍ:Jindřichohradecké místní dráhy vedou Kysela s Píšalou, do nové dozorčí rady asi zástupce obcí a Swietelsky Rail

Věřitelský výbor zkrachovalých Jindřichohradeckých místních drah odvolal dosavadní členy správní rady Borise Čajánka (předseda), Ing. Vladimíra Zachovala (člen) a Ing. Ondřeje Čajánka (člen).

Na jejich místa pak zvolil pouze dvoučlennou správní radu ve složení Jan Kysela a Jan Píšala. Píšala se o svém zvolení do nové správní rady dozvěděl z telefonátu Občasníku.

„Mluvilo se o tom, než jsem odjel na dovolenou, teď jsem pár metrů pod vrcholem Chopku na Slovensku. Vyjádřím se po návratu z dovolené,“ uvedl Píšala.

Jan Píšala (vpravo) vedl v létě provoz občerstvení v bufetovém vozu úzkokolejky. Vlevo starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár.

Na činnost dvoučlenné správní rady by nově měla dohlížet i dvoučlenná dozorčí rada, kterou by měl obsadit zástupcem zúčastněných obcí (místostarosta Jindřichova Hradce Ing. Bohumil Komínek) a zástupce zájemce o provozování dráhy (jednatel SWIETELSKY Rail CZ s.r.o. Mgr. Viliam Perknovský).

Na konci ledna dostal Jan Kysela jako zástupce věřitelů sto dvacet dnů na reorganizaci zadlužených Jindřichohradeckých místních drah, které vlastní a provozují unikátní úzkokolejnou dráhu na pomezí jižních Čech a Vysočiny. Kysela oznámil věřitelům zadlužené dráhy záměr obnovení letního provozu od června.

Jednání spolku obcí na trati úzkokolejky s tvůrcem reorganizačního plánu už začalo (více zde). Předseda spolku obcí a starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár prakticky okamžitě po oznámení výsledků schůze věřitelů odmítl informaci o možném získání infrastruktury dráhy do vlastnictví spolku (více zde), nesouhlas vyjádřil i Kraj Vysočina (více zde). Pohled senátora Jaroslava Chalupského přímo zde. Místostarosta Kamenice nad Lipou viděl letní jízdní řády (více zde). Senátor Chalupský představil vlastní řešení obnovení provozu úzkokolejky (více zde). Podle schváleného záměru reorganizace Jana Kysely budou muset být partnerem obce (více zde). Zaměstnanci úzkokolejky podpořili nové vedení v čele s Kyselou a Píšalou (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů