Finská metoda na českou šikanu

Prostředí jihlavské školy zasažené šikanou bude podrobeno mezinárodně uznávané léčebné metodě jednoduše nazvané „pěkná škola“. Učitelé, děti i rodiče se pokusí společnými silami zdolat bestii zvanou šikana, která se uhnízdila v areálu školy.

Report Bullying and Cyberbullying: best practice for students and schools

Než děti poznaly, že je ve zdech školy cosi nezdravého a svěřily se rodičům, nějakou dobu to trvalo. Od rodičů k učitelům už šla zpráva rychleji. Problém potvrdili i školní inspektoři nálezem v úřední zprávě.

Někteří rodiče žáků naznačili zájem o přestup na jinou školu, což pro děti znamená dojíždění na jinou školu. V podstatě jde o záchranu a rezignanci na řešení společenského problému.

Zvládnutí šikany silami pouze pedagogického sboru je velmi náročné. Děti jako pachatelé šikany si netroufnou provádět šikanu před očima učitele nebo jiného dospělého a tak zjištění šikany nejde tak rychle, jak by si rodiče přáli.

Jen společné úsilí dospělých a dětí má šanci vyhnat šikanu jako zlou bestii ze školní budovy.

Bude zajímavé sledovat rychlost s jakou škola začne oznamovat úspěchy v boji s šikanou. Mluvit o šikaně je podstatně lepší, než se tvářit, že jde o problém někoho jiného a vlastně to není můj problém.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů