Nové Město na Moravě pořídí radarové měřiče rychlosti

Zklidňování dopravy v obcích je významný fenomén dnešní doby.  Nové Město na Moravě pořídí hned troje radary na měření rychlosti. „Budou umístěny na Brněnské ulici, na Rokytně a v Pohledci,“ informoval starosta novoměstský starosta Michal Šmarda.

Ilustrační obrázek pevného radaru s automatickým měřením rychlosti

Radary pro měření rychlosti bude mít novoměstská radnice v pronájmu. Na vytipovaných místech budou městské radary měřit rychlost v obou směrech jízdy. „Přesné podmínky měření ještě upřesňujeme, měření může začít někdy v prvním pololetí příštího roku,“ dodal starosta Šmarda.

Rychlost vozidel smí bez omezení měřit pouze Policie ČR. Obecní/městská policie je měřit rychlost vozidel, musí přitom ale dodržovat některá omezení. Především je omezena ve výběru míst, na kterých má měření rychlosti probíhat. Obecní/městská policie totiž smí měřit rychlost pouze na místech určených Policií ČR. “ Jsou místa, kde bezohledná jízda řidičů opravdu ohrožuje životy lidí. Proti tomu musíme bojovat,“ prohlásil novoměstský starosta Šmarda.

„Smysl mají taková opatření, která pomohou snížit rychlost vozidel okamžitě. Vybírat pokuty ve správním řízení za rychlou jízdu nemá okamžitý efekt,“ podotkl opoziční zastupitel Libor Černý (ANO).

Městský radar funguje na Vysočině například v Bílku u Chotěboře, na Žďársku bude měření v Novém Městě na Moravě vůbec prvním místem v regionu.

„Spíše jsem pro výchovu jinými prostředky než restrikcí,“ uvedl místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement (KDU-ČSL).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů