Kraj Vysočina vyhodnocuje nabídky dopravců na Žďársku a Novoměstsku

Výběr dopravců pro autobusovou dopravu na Žďársku a Novoměstsku postoupil do fáze otvírání nabídek a jejich vyhodnocení. Kritériem bude nabídnutá cena a maximální garantované stáří vozového parku.

Podle informací Občasníku je pro oblast Bystřicka-Velkomeziříčsko sedm nabídek a pro oblast Žďárské vrchy šest nabídek.

Před dvěma lety předložily nabídky tyto společnosti:

Oblast 1  Bystřicko a Velkomeziříčsko
Trado-Bus 29,90
ZDAR 32,65
BDS-BUS 32,96
ČSAD Tišnov 33,00
Umbrella 35,23
ČSAD Autobusy České Budějovice 38,12
Autobusy Karlovy Vary 38,57

Oblast 2 Žďárské vrchy
ICOM transport 29,06
Busline 32,00
ZDAR 32,46
ČSAD Tišnov 34,09
Umbrella 34,94
ČSAD Autobusy České Budějovice 37,28
Autobusy Karlovy Vary 39,49

Předložení cenové nabídky potvrdila společnost ČSAD Tišnov, naopak nabídku nepodala společnost ČSAD Karlovy Vary.

Očekává se ostrý střet dosavadního „domácího“ dopravce na Žďársku společnosti Zdar Žďár nad Sázavou a jihlavské společnosti ICOM transport. Na Žďársku sídlí i společnost Bítešská dopravní ve Velké Bíteši.

Icom transport, Zdar i Bítešská dopravní zajišťují dopravní obslužnost Vysočiny a v minulosti předložily své cenové nabídky. Proto lze očekávat zájem i nyní a předložení cenových nabídek pro uzavření smlouvy.

Kraj Vysočina v minulosti avizoval dobu zhruba jednoho měsíce k vyhodnocení cenových nabídek a vyhlášení dalších dvou oblastí.
V minulosti bylo území kraje Vysočina bylo rozděleno na osm soutěžených oblastí. Po ukončení soutěže bylo oznámeno, že u všech osmi soutěžených oblastech nejnižší cenu za ujetý kilometr nabídl dopravce ICOM transport nebo jeho dceřiná společnost TRADO. Šlo o doslova „pohádkové“ ceny. Soutěž se nepodařilo dokončit, skončila u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.  

Nyní se soutěží po částech, dopravci předkládají nabídky vždy na dvě oblasti. Podle úspěšnosti cenových nabídek na Žďársku a Novoměstsku v prvních kolech mohou dopravci připravit další nabídky s ohledem na aktuálně volné přepravní kapacity.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů