(VIDEO) Investor neuspěl s žalobou na regulační plán Štítar

Obec Štítary u Vranovské přehrady může omezit regulačním opatřením revitalizaci zemědělského statku i když toto opatření omezuje plány investora do budoucna. Zemědělec Josef Kolář neuspěl s žalobou ve které žádal soudní zrušení regulace jeho podnikání.

Bývalý zemědělský statek byl na konci šedesátých let postaven pro velkochov dvou tisíc kusů prasat, Kolář plánoval zvýšení chovu na pětinásobek. K dispozici měl i kladné stanovisko Krajského úřadu Jihomoravského kraje vystavené na základě studie o vlivu na životní prostředí (EIA).

Obyvatelé Štítar se v petici vyslovili proti obnovení velkochovu, zastupitelé urychleně přijali opatření obecné povahy. Soud sice konstatoval, že je v podstatě namířené proti plánům investora na obnovení zemědělského statku, ovšem jeho působení je v přípustných mantinelech.

„Vhodných lokalit pro výstavbu zemědělských lokalit je obecně v krajině málo. Argument „postavte si to jinde“ není korektní, “ řekl podnikatel Kolář soudu.

Podnikatel Kolář si soudu postěžoval i na nedostatek vůle k jednání o obnově zemědělské farmy, kdy se o krocích městyse dozvěděl až z úřední desky.

Městys Štítary chce investorovi umožnit podnikání, hranici dvou tisíc kusů označil u soudu jako možnou k dalšímu jednání.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů