(VIDEO) Předseda vlády Fiala navšívil KACPU Vysočina

Jihlavské asistenční centrum pomoci navštívil 17. 3. 2022 předseda vlády ČR Petr Fiala. V přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka, předsedy Senátu PČR Miloše Vystrčila, ředitele HZS Kraje Vysočina Jiřího Němce, krajského ředitele PČR Miloše Trojánka a policejního prezidenta Jana Švejdara absolvoval prohlídku centra, které v daný okamžik odbavovalo jeden z autobusů uprchlíků z Prahy.

Během včerejšího dne centrum pomohlo 291 osobám, pro 96 z nich bylo zajištěno ubytování.

Může jít o obrázek 5 lidem , people standing , obleku a indoor

Návštěva premiéra následovala po rozhodnutí Vlády, která stanovila výši příspěvku na ubytování uprchlíků jak v objektech krajů, měst, obcí a státních organizací, tak avizovala příspěvek, který by měl být přiznám i fyzickým osobám nabízející ubytování v soukromí. Kraje mají navíc uloženo ve spolupráci s obcemi a městy zajistit ubytovací kapacity podle kvót v dočasném nouzovém přístřeší.

„Kraj Vysočina se má dle rozhodnutí vlády postarat o nouzové a další ubytování až pro zhruba sedm tisíc lidí. Máme zmapovány své objekty, lůžka v nich postupně připravujeme. Obrátíme se však i na obce a města, kterým schválení ubytovacích příspěvků pomůže vyřešit úhradu provozních nákladů nabízeného ubytování.Další varianta, jak reagovat na vlnu uprchlíků bez ubytování, je aktivace lůžek ve sportovních halách, ke stavbě stanových center bychom přistoupili až v poslední řadě. Chceme se prozatím vyhnout vzniku izolovaných odloučených stanových měst, která by mohla do budoucna představovat problémy, které jsou známé z podobných lokací v jiných částech Evropy. Zajištění vhodného ubytování pro uprchlíky je nyní naší prioritou, dalším zásadním předpokladem pro začlenění uprchlíků do naší společnosti je nabídka práce a vzdělání,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

KACPU pro Vysočinu celkem od 2. 3 odbavilo 5668 uprchlíků z Ukrajiny z toho 275 našlo jeho prostřednictvím ubytování.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů