VÍME PRVNÍ: Metrostavu vysvětlení námitek stačí, stavbu haly blokují už jen sousedé

Stavba multifunkční haly na místě zimního stadionu v Jihlavě je opět o krok blíže k realizaci. Akciové společnosti Metrostav DIZ postačuje vysvětlení podaných námitek proti výsledkům výběrového řízení na výstavbu multifunkční arény.

„Obdrželi jsme rozhodnutí o námitkách včetně velmi podrobného vysvětlení. Obdržené informace jsou pro nás dostatečné a nebudeme podnikat žádné další kroky,“sdělila mluvčí Metrostavu Pavlína Mertl.

Spokojený byl i manažer výstavby hokejové arény David Beke (ODS).

„Jsem rád, že firma Metrostav akceptovala naše podrobné vysvětlení a děkuji za tento konstruktivní přístup. Chápu, že na trhu se svádí tvrdý boj o zakázky, ale velmi kvituji, že jsou v tomto boji respektována pravidla. Není v ničím zájmu blokovat rozvoje měst a obcí a věřím, že třeba příště mohou na jiných veřejných zakázkách zase uspět firmy, které nyní v tendru na arénu neuspěly a určitě by si také nepřály, aby někdo jiný, kdo neuspěl, blokoval jejich práci,“ uvedl radní David Beke (ODS).

Zahájení výstavby multifunkční arény brzdí už jen námitky sousedů z Tyršovy ulice vůči demolici a hluku.

„Mělo dojít k interní schůzce obyvatel ulice Tyršova a my netrpělivě čekáme na výstupy z této schůzky. Pokud by se podařilo i toto odblokovat, tak se můžeme zase posunout směrem k realizaci,“ uvedl radní David Beke (ODS).

Vyjádření právního zástupce sousedů Jaroslava Homolky zjišťujeme.

AKTUALIZOVÁNO: Tisková mluvčí Metrostavu upřesnila, že se výběrového řízení v Jihlavě účastnila dceřinná společnost Metrostav DIZ.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů