Swietelsky Rail CZ potvrdila zájem o koleje jindřichohradecké úzkokolejky

Železniční divize společnosti Swietelsky potvrdila zájem o jindřichohradeckou úzkokolejku. “Naše společnost komunikuje s Jindřihochradeckými místními drahami o možnosti stát se provozovatelem dráhy. I vzhledem k tomu, že disponujeme mechanizací na úzkorozchodné tratě. Věříme, že se podaří obnovit provoz na této trati,“ sdělil jednatel společnosti Swietelsky Rail CZ Viliam Perknovský.

Divize železničních staveb Swietelsky Rail CZ je nejmladším členem rodiny Swietelsky v ČR a realizuje pokládku železničního svršku, výstavbu a přestavbu kolejí a výhybek, sanaci železničního spodku a čištění štěrkového lože, podbíjení, broušení a svařování kolejnic a výhybek, to vše s využitím nejmodernějších strojů a vybavení. Dále provádí výstavbu i přestavbu metra, tramvajových tratí, veškeré slaboproudé rozvody a zařízení, rozvody NN a VN bez omezení napětí, vnější a vnitřní osvětlení, radiové sítě.

Společnost Swietelsky Rail CZ zároveň upřesnila svůj zájem o železniční infrastrukturu, nikoliv o dceřinnou společnost jindřichohradecké úzkokolejky určenou jako „trezor na úřední povolení“. Tuto informaci předložil předseda správní rady Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek.

Co číst dál?

Soud zbavil dispozičních práv šéfa úzkokolejky Borise Čajánka (více zde). Podle jindřichohradeckého senátora Jaroslava Chalupského byl šéf úzkokolejky snad jediný, komu nezáleželo na budoucnosti úzkokolejky (více zde). Stížnost zaměstnanců na šéfa Čajánka čtěte přímo zde.Soud vyhodil Čajánka z funkce šéfa úzkokolejky (více přímo zde). Více článků a informací o situaci na úzkokolejné dráze najdete v archivu přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů