Senátor Chalupský: Pan Čajánek je snad jediný, komu na úzkokolejce nezáleží

Atmosféra kolem zkrachovalé úzkokolejky houstne. Na konci května budou věřitelé rozhodovat o dalším osudu Jindřichohradeckých místních drah a potažmo i o osudu správní rady včele s předsedou a majoritním vlastníkem Borisem Čajánkem.

Nejnovější vyjádření insolvenčního soudu naznačují možné úvahy o odebrání dispozičních práv, což je v podstatě odebrání majetku (více zde). Pro podobné úvahy soudce vyjádřil podporu jindřichohradecký starosta Michal Kozár (více zde).

Prohlášení senátora Chalupského k možnému odebrání dispozičních práv soudní cestou

Odebrání dispozičních práv k vlastní společnosti je na mě trochu silná káva, přeci jen jde stále o soukromý subjekt, ale pravdou je, že kdyby pan Čajánek dlužil například nebankovní instituci, tak by ho za jeho přístup k řešení situace a vypořádání dluhů už jinak drželi za límec. Laxnost či úmyslné obstrukce poškozují všechny.

Navíc insolvenční soud věc sleduje poměrně bedlivě a má určitě dostatek podkladů k tomu, aby obhájil svůj postup s cílem uspokojit věřitele a vypořádat vztahy.

Může vám zhavarovat podnikatelský plán, můžete se dostat do potíží, ale z nich vede cesta jen aktivními kroky a součinností s ostatními. Můj dojem je takový, že pan Čajánek je v celé kauze snad jediný, komu na úzkokolejce nezáleží a sabotuje veškeré snahy a návrhy ostatních.

V tomto duchu jsem i před měsícem informoval petenty za záchranu úzkokolejky. 

Úzkokolejkou se zabýval i Senátní výbor a ten zástupcům státu v prozatimním věřitelském výboru doporučil koordinovaný přístup a důsledný výkon svých věřitelských práv s přihlédnutím k zájmům regionu.

 Pokud soud eliminuje obstrukce, pak věřím, že insolvenční správkyně, věřitetelský výbor a všichni věřitelé spolu s potenciálními investory a podporou ostatních zaintetesovaných jsou schopni naléz dobré řešení pro všechny. 

Za minutu dvanáct: Soud vyhodil šéfa Čajánka z úzkokolejky (více zde). O koleje úzkokolejky projevila zájem železniční divize Swietelsky (více zde). Více článků a informací o situaci na úzkokolejné dráze najdete v archivu přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů