Kdo vymyslí otázku pro referendum o jihlavské aréně?

Jen vyhlášením místního referenda jako usnesení místního zastupitelstva může Jihlava pomýšlet na rychlý výsledek hlasování o dalším postupu při výstavbě moderní multifunkční arény.

Kmotrem myšlenky místního referenda jsou zastupitelé Strany přímé demokracie (SPD), otcem myšlenky pak uskupení „Jihlava srdcem“ vedené místním právníkem Jaroslavem Homolkou a bývalým zastupitelem města Vítem Prchalem.

Hledá se pouze autor jednoduché anketní otázky pro místní referendum. A to nebude nic jednoduchého.

Koalice vedená primátorkou Karolínou Koubovou už prošla přeskupením sil, kdy ODS se spojila s KDU-ČSL, Piráti odešli z uskupení Žijeme Jihlavou a spojili se se zbytky uskupení Fórum Jihlava vedené primátorkou Karolínou Koubovou.

Tvůrčí obraz procesu rychlého vymýšlení otázky pro místní referendum během jednání zastupitelstva slibuje nefalšovaný politický cirkus, kde primátorka Karolína Koubová bude předvádět schopnost řízení koalice, která přestala de facto existovat na počátku léta při startu předvolební kampaně.

Jasná vůle ODS postavit moderní halu za každou cenu bude postavena do protikladu k váhání a taktizování zbylých politických stran a hnutí. Příští koalice totiž bude muset halu postavit stůj, co stůj. Dukla Jihlava nemůže působit v exilu na věčné časy. Každý týden nebo měsíc v exilu navíc jen zvyšuje sportovní problémy, nehledě k potřebnosti hokejového stadionu pro krajské město.

Doba si žádá rychlá politická rozhodnutí o dalším postupu. Pro část politické scény je ale myšlenka referenda o výstavbě arény výhodným alibismem: nemusí sepisovat volební program o cílech při výstavbě arény a celé rozhodnutí ponechají na voličích.

Výchozí politická situace je jasná: na jedné straně stojí vůle ODS stavět moderní arénu, na druhé straně je Strana přímé demokracie (SPD) Tomia Okamury s myšlenkou nechat lid rozhodnout v referendu. Ostatní politické strany a hnutí zatím jasně nevyjádřili touhu stavět moderní arénu nebo debatovat o dalším postupu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů