(VIDEO) Vlaky úzkokolejky vyjedou ještě letos, asi na konci srpna tvrdí Fikáček (Gepard Express)

Železniční podnikatel a dobrodruh Albert Fikáček se spolu se starostou Jindřichova Hradce Michalem Kozárem zúčastnil slavnostního zahájení provozu bufetového vozu na nástupišti úzkokolejné dráhy v Jindřichově Hradci.

Ve Fikáčkově optimistickém vyjádření se objevila myšlenka opětovného zahájení železničního provozu na úzkokolejné dráze ještě v letošním roce. A snad i ještě v době letních prázdnin.

První zprávy o aktivitách Alberta Fikáčka se objevily na přelomu roku, kdy důvěryhodný zdroj vyslal stručný vzkaz „kolem úzkokolejky běhá gepard“. Později se ukázalo, že gepard není v tomto případě zvíře, ale podnikatelský subjekt.

Na konci června měl majitel firmy Gepard Express asi půlhodinový rozhovor se starostou Jindřichova Hradce Michalem Kozárem přímo v historickém voze úzkokolejné dráhy.

Možnost obnovení železničního provozu na úzkokolejné dráze naznačil i nový insolvenční správce David Jánošík (více zde) , bufetový vůz úzkokolejky „zkolaudoval“ jindřichohradecký starosta Michal Kozár (více zde).

O finančních problémech úzkokolejky čtěte více přímo zde. “ Za minutu dvanáct“, soud omezil dispoziční práva šéfa úzkokolejky Čajánka (více zde). Insolvenční správkyně upozornila Čajánka na možné trestně právní důsledky destruktivního jednání (více zde). Podle jindřichohradeckého senátora Jaroslava Chalupského byl šéf úzkokolejky snad jediný, komu nezáleželo na budoucnosti úzkokolejky (více zde). Pochybnosti o poctivých úmyslech se objevily už dříve (více zde). Stížnost zaměstnanců na šéfa Čajánka čtěte přímo zde. O koleje úzkokolejky projevila zájem železniční divize Swietelsky (více zde).

Více článků a informací o situaci na úzkokolejné dráze najdete v archivu přímo zde.Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů