(VIDEO) Senátor Chalupský pokřtil kalendář i dary stému a tisícímu zákazníkovi úzkokolejky

Letní sezóna jindřichohradecké úzkokolejky byla zahájena křestem kalendářů pro rok 2024. Křtu se ujal senátor Jaroslav Chalupský, který věnoval kalendář stému a tisícímu zákazníkovi v bufetovém voze jindřichohradecké úzkokolejky. Senátorovi Chalupskému asistoval Jan Píšala, vedoucí dílny Jindřichohradeckých místních drah.

Přímo na nástupišti úzkokolejky senátor Chalupský podepsal dva kusy kalendářů na příští rok. Kalendáře dostanou zákazníci s pořadovým číslem nákupu sto a tisíc.

Kalendář senátora Chalupského pro zákazníka s pořadovým čislem sto si odnesl už odpoledne pětiletý Zdeněk.

Až nečekaný zájem o občerstvení v bufetovém voze mění optimistické prognózy o tom, kdy úzkokolejka získá tisícího zákazníka. Původní velmi optimistická prognóza o tisícovce zákazníků za červenec a srpen se mění na odhad o polovině července.

Reklamní předměty úzkokolejky jsou terčem až nebývalého zájmu turistů. Například německy mluvící turista žádal hned tři hrnky na kávu s motivem lokomotiv, třeba i s logem Českých drah. Koupil poslední, ani ve skladu nebyly další.

Bufetový vůz úzkokolejky je i neformálním informačním centrem pro turisty a příznivce úzkokolejné dráhy. Majitel brněnské firmy Gepard express Albert Fikáček se při návštěvě úzkokolejky nechal slyšet, že první jízda úzkokolejky bude ještě letos, dost možná už letos na konci prázdnin (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů