Soudy zamítly hned dvě žaloby Vodárenské a.s.

I během vodárenského moratoria Statutárního města Jihlava a Svazu vodovodů Jihlavsko pokračovaly soudy v řešení vodárenských sporů o miliardový vodárenský majetek.

V rozsudku jde o žalobu proti rozhodnutí Krajského úřadu Kraje Vysočina ze dne 13. 1. 2016, kterým správní orgán zrušil povolení k provozování vyjmenovaných vodovodních řadů a kanalizačních stok pro Vodárenskou a.s. a pak stanovil vykonatelnost svého rozhodnutí ke dni nabytí právní moci rozhodnutí o povolení k provozování uvedených vodovodů a kanalizací pro nového provozovatele. Ministerstvo zemědělství pak upravilo vykonavatelnost správního rozhodnutí ke dni 31.12.2020.

V dalším rozsudku Krajský soud v Brně zamítl žalobu Vodárenské a.s. proti rozhodnutí Krajského úřadu, kterým určil vlastnické právo Statutárního města Jihlavy k blíže specifikovaným věcem a uložil Svazku povinnost tyto věci osobě zúčastněné na řízení vydat včetně originálů majetkové a provozní evidence.

Statutární město Jihlava oznámilo dosažení dohody o majetkovém vyrovnání, podle které by mělo svůj vodárenský majetek samostatně provozovat už od roku 2021 (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů