(DOKUMENT) Hlasování o důvěře náměstka hejtmana ing. Josefa Pavlíka

PavlíkHlasování o důvěře náměstka hejtmana ing. Josefa Pavlíka

pro: jednání zastupitelstva kraje č. 7/2017 dne 12. 12. 2017
zpracovali: zastupitelský klub KDU-ČSL, J. Kalina
předkládá: zastupitelský klub KDU-ČSL, J. Kalina
Popis problému:

V době kandidatury ve volbách do zastupitelstva Kraje Vysočina pan Ing. Josef Pavlík z hnutí ANO zamlčel své členství v KSČ před rokem 1989. K této informaci poté přibyla i další, která upozorňovala na jeho členství rovněž v Lidových milicích, které byly ozbrojenou složkou KSČ. V průběhu sestavování krajské koalice bylo zejména zástupcem ODS konstatováno, že pokud by se tyto informace ukázaly jako pravdivé, byly by závažnou překážkou pro udržení této koalice. Pan náměstek Josef Pavlík podal proti zdroji těchto informací žalobu, která však byla soudem zamítnuta. Přestože toto rozhodnutí ještě není pravomocné, je pravdivost těchto informací vysoce pravděpodobná. Z toho vyplývá, že by pan náměstek Pavlík opakovaně nemluvil pravdu o své minulosti, což není v souladu s obecnými požadavky na osobu na této pozici.
Návrh řešení, zdůvodnění:

Navrhujeme zastupitelstvu kraje vyslovit nedůvěru panu náměstku Ing. Josefu Pavlíkovi a jeho odvolání z funkce člena rady a náměstka hejtmana Kraje Vysočina.
Setrváním člověka, který pravděpodobně opakovaně uváděl nepravdu ve vztahu ke své minulosti, na pozici člena rady a náměstka hejtmana ve svém konečném důsledku snižuje důvěryhodnost těchto funkcí. Z tohoto důvodu navrhujeme přikročit k výše uvedenému řešení.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna