(FOTO) Předvolební sliby náměstka hejtmana Pacala (Pro Třebíč) jsou s garancí

Náměstek hejtmana Vysočiny a neuvolněný radní města Třebíče Pavel Pacal (Pro Třebíč) vystavil garanci dobře placené práce pro Třebíč. Billboard s tímto Pacalovým slibem se objevil na příjezdu do Třebíče směrem od krajské metropole.

 

Čestnost a poctivost předvolebních slibů podléhá kritickému posouzení ze strany voličů. Ti vnímají nejen obsah volebních prohlášení, ale i úroveň prostředků ve volebním boji užitých. Voliči si též všímají i účelových změn názorů kandidátů na jednotlivá témata. S ohledem na povahu volebního procesu nepřísluší soudu přísně soudit kvalitu volební kampaně nebo porovnávat kvality jednotlivých kandidátů.

Soud nemůže ani určovat témata předvolební kampaně, ani některá témata ex post facto zakazovat. Jinak by se soud namísto voličů postavil do pozice konečného arbitra slušnosti a etiky, což mu v žádném případě nepřísluší.

Volební slib není veřejným příslibem dle občanského zákoníku a nelze tedy jeho plněné právně vymáhat v občanském soudním řízení.

V případě plnění předvolebních slibů náměstka hejmana Pavla Pacala by rozhodně byl zajímavý soudní spor běžného občana s náměstkem hejtmana, který by se domáhal plnění volebních slibů jako veřejného příslibu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna