Autonehoda! Šéf mladých lidovců Činčila opustil kandidáty SPOLU

Benjamin Činčila na konci června 2021 náhle oznámil svůj odchod z kandidátní listiny koalice SPOLU. Motivem Činčilova odchodu jsou osobní důvody, podle informací Občasníku způsobil smrtelnou autonehodu.

Kandidáti do krajského zastupitelstva za KDU-ČSL | KDU-ČSL, krajská  organizace Vysočina

„O Činčilově rezignaci jsem informoval členy krajského výboru i vedení KDU-ČSL. Následně bylo uvolněné místo na navržené kandidátce doplněno prvním náhradníkem, který vzešel z primárních voleb. Změnu schválilo vedení KDU-ČSL. O změně na kandidátce jsme pak informovali koaliční partnery a takto je chystána kandidátka připravena k podání na Krajský úřad,“ uvedl lídr kandidátky Vít Kaňkovský.

Činčilovi se podařilo před několika lety sjednotit Mladé lidovce a Mladé křesťanské demokraty do jediné mládežnické organizace KDU-ČSL.

Činčila je i členem okresního výboru KDU-ČSL Havlíčkův Brod a členem Finančního výboru kraje Vysočina.

Podle informací serveru Občasník měl Činčila autonehodu, při které srazil seniora na kole. K dopravní nehodě mohlo dojít pravděpodobně tak, že pětadvacetiletý řidič osobního vozidla BMW jel po silnici I/38 směrem na Kutnou Horu, přičemž z připojovacího jízdního pruhu vjel na silnici čtyřiašedesátiletý cyklista, který byl sražen přední částí vozu.

Při střetu došlo ke smrtelnému zranění cyklisty, u kterého kriminalisté nařídili soudní pitvu. Policisté vyzvali řidiče osobního vozidla, který vyvázl bez zranění, k dechové zkoušce a testu na jiné návykové látky. Přístroj naměřil pozitivní výsledek s hodnotou 0,35 promile a test na drogy byl taktéž pozitivní, a to na látky amfetamin/metamfetamin.

„Druhý červencový týden jsem obdržel od Policie ČR výsledky krevních testů, které byly jak na alkohol, tak omamné látky negativní,“ uvedl k informacím Občasníku Benjamin Činčila.


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů