Hnutí ANO vyškrtne zastupitele Tomance (Forum Jihlava) z řad sympatizantů

TomanecVzájemné sympatie zastupitele Miroslava Tomance (Forum Jihlava) a hnutí ANO nebudou mít dlouhého trvání. Podle prohlášení hnutí ANO bude zastupitel Tomanec vyškrtnut z řad sympatizantů hnutí ANO.

„Jako největší překážku považujeme neslučitelnost tohoto uchazeče o status sympatizanta s morálním kodexem Hnutí. Zde jsou opravdu propastné a nepřekonatelné rozdíly,“ stojí v prohlášení Oblastní organizace hnutí ANO Jihlava.

Podle zprávy hnutí ANO jsou v žádosti samotné uvedeny nepravdivé informace a řada veřejně známých faktů je zamlčena. V části žádosti „Působení v jiných politických stranách či hnutích“ není uveden jakýkoliv údaj. Jediné, co žadatel Tomanec vyplnil, je jméno, příjmení, rok narození a e-mailovou adresu.

Zastupitel Tomanec působí v uskupení Forum Jihlava, zastupitelský mandát získal jako náhradník. Po složení zastupitelského slibu odešlo uskupení Forum Jihlava z koalice do opozice. K podnikání má Miroslav Tomanec pronajaty prostory Radniční restaurace. Jídelní výtah v restauraci opravuje město Jihlava mimo pořadí investic do majetku města (více zde).

Uskupení Forum Jihlava se snaží „infiltrovat“ svými příznivci jiné politické strany na místní úrovni a tím získat informace z politického života. Forum Jihlava se snaží vyjednávat s Českou pirátskou stranou a stranou Zelených o sestavení společné kandidátky pro podzimní místní volby. Například Piráti nevyloučili možnost, že by se Miroslav Tomanec mohl stát lídrem společné kandidátky.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna