Jihlavská TOP09 nemá další zájem o zastupitele Hovorku, naznačila pirátka Nováková

V místních volbách bude v Jihlavě kandidovat i koalice složená z Pirátů, TOP09 a Strany Zelených. Koalice asi  „obětuje“ zastupitele Hovorku. Hovorka má v TOP09 pověst skokana. Se silnou podporou voličů. A to se může změnit.

Při vyjednávání o složení koalice se Piráti dozvěděli o zájmu TOP09 změnit postoj k nestraníkovi Hovorkovi, který je znám jako ředitel festivalu dokumentárních filmů.

„Podstatné je, že zvažovaná koalice chce do zastuputelstva dostat kvalitní odborníky, kteří budou pracovat, a ne „skokany“ v podobě známých osobností – bez nich by se jakákoliv jiná formace neobešla, určitě ne formace bez TOP. V Pirátech máme odborníky na školství a sociální oblast (možná trochu kultury a participace), TOP má ty tvrdší obory (územní plánování). V současné době tam TOP má dva lidi – ředitele festivalu a gynekologa, kteří se neobejdou bez podpory strany a nejsou dostatečnou silou proti koalici. I proto už TOP skokany nechce a cílem navrhované koalice je utvořit sílu v zastupitelstvu, kterou nebude možné ignorovat. Z dosavadních letmých rozpravách o programu je patrná shoda,“ uvedla lídryně jihlavských Pirátů Eva Nováková.

piráti

Samotná TOP09 nechtěla komentovat informace o „obětování“ zastupitele Hovorky ve prospěch nově rodící se koalice malých stran. „Budeme o tom mít jednání s panem Hovorkou, jasno by mělo být v polovině června,“ uvedl představitel jihlavské TOP09 Jiří Varhaník.

Eva Nováková je členem pirátské strany jen pár dnů a už je nominována na pozici lídryně kandidátky.  V souladu s celostátní prioritou Pirátů chce Nováková hledat možnosti, jak zlepšit situaci v oblasti bydlení, které je dnes pro celé skupiny i v Jihlavě nedostupné. V rámci dřívějšího angažmá ve Foru Jihlava se podílela na vzniku pracovní skupiny pro sociální bydlení.

Vyjádření zastupitele Hovorky doplníme, pokud se je podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna