Krize primátorky: KDU-ČSL opouští koalici

Městský výbor KDU-ČSL Jihlava usnesení o schválení odstoupení svých zastupitelů od koaliční smlouvy“.
„Usnesení tak reaguje na koaliční krizi, která byla vyvolána zásadní změnou postoje koaličních partnerů k řešení snahy obyvatel Jihlavy domoci se svého vodohospodářského majetku ze SVAK Jihlavsko a dalších finančních nároků (majetek v hodnotě přes miliardu korun, finanční nároky asi 600 milionů). Koalice totiž za zády KDU-ČSL Jihlava a jejich zastupitelů – pomocí materiálu „na stůl“ v radě města a v rozporu s koaliční smlouvou – prohlasovala ukončení spolupráce s dosud úspěšnou advokátní kanceláří Ondruš a uzavřela smlouvu s novou kanceláří Bánský. To může nevratným způsobem poškodit zájmy obyvatel Jihlavy,“ okomentoval usnesení předseda výboru Jaromír Kalina, který v červnu ze stejného důvodu rezignoval na post náměstka primátorky.
Městský výbor KDU-ČSL Jihlava rovněž nesouhlasí s nepřijatelnými výroky některých představitelů města vůči své straně a svému předsedovi. Nicméně dále potvrzuje svou dlouhodobou strategii a vůli prostřednictvím svých zastupitelů pokračovat ve snaze domoci se spravedlivých nároků města. Zastupitelé strany jsou připraveni spolupracovat s těmi, kdo ctí stejné principy a zároveň hrají fér na poli komunální politiky.
Výše uvedené usnesení se týká zastupitelů-členů KDU-ČSL (Jaromíra Kaliny a Josefa Kodeta). V případě zastupitele-nestraníka Martina Laštovičky městský výbor konstatoval, že bude respektovat jeho svobodné rozhodnutí.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna