Multifunkční náměstek hejtmana Vysočiny Pacal funkcionaří ve dvou hnutích najednou

V oficiálním životopisu náměstka hejtmana Pavla Pacala je chyba u politické příslušnosti. Náměstek Pacal je prokazatelně uveden jako člen vedení hnutí Pro Třebíč. Jako člen vedení hnutí přijímá i nové členy hnutí.

Podle oficiálního životopisu na webových stránkách Kraje Vysočina je ale politickým příslušníkem Starostové  pro Vysočinu.

 

Každý občan České republiky ovšem může být členem jen jedné politické strany nebo hnutí.

Náměstek hejtmana Pavel Pacal působí v uskupení PRO Třebíč (člen vedení hnutí), podle životopisu pak je politicky příslušný ke Starostům pro Vysočinu a ještě navíc působí i v krajském vedení uskupení Starostové a nezávislí (STAN).

Je samozřejmě otázkou, zda může být funkcionářem politické strany nebo hnutí může být i nečlen hnutí. Nebo zda platí princip „členství ve straně nebo hnutí zakládá právo být volen do orgánů strany“.

 

Náměstek hejtmana Pavel Pacal nevyhověl prosbě o osobní přijetí. I s ohledem na Zákon o politických stranách a hnutích čeká na náměstka Pacala vysvětlení v kolika stranách nebo hnutích pracuje a čí zájmy hájí v pozici náměstka hejtmana kraje Vysočina.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna