Radek Popelka(ANO): „U prezidentského poháru jde o čest republiky“

MIROSLAV MAREŠ

Oficiální plakát turnaje zdroj: Facebook

První ročník dětského hokejového turnaje „O pohár prezidenta republiky“ byl v pořádku, druhý ročník měl problémy s vyúčtováním alkoholu. U třetího ročníku nebylo dlouho jasné, zda se uskuteční. Po starostech s vyúčtováním od prezidentského turnaje dali ruce pryč hokejoví funkcionáři v Jihlavě, turnaj hledal vhodný zimní stadion. Mluvilo se o Pelhřimovu, ale i tady nebylo třicet hodin ledu v kuse k dispozici v termínu na který poskytl záštitu prezident republiky.

Prezidentský turnaj se z Jihlavy přes Pelhřimov dostal mimo Vysočinu. Do jižních Čech. Třetí ročník turnaje se odehrál v Jindřichově Hradci. Hokejové kluby zvučných jmen odřekly účast, například Pardubice nepřijely obhajovat loňské vítězství. Na oficiálním plakátu prezidentského turnaje jsou také například uvedeny jiné týmy, než které na turnaji startovaly.

 

„U prezidentského poháru jde o čest republiky“, prohlásil místopředseda vysočinské organizace hnutí ANO Radek Popelka.

Politice se Radek Popelka věnuje v městském zastupitelstvu Jihlavy, kde je i lídrem opozice.

O pohled do vyúčtování prezidentského turnaje by politik Popelka podle svých slov velice stál. Už s ohledem na informace o problémech s loňským vyúčtováním i s ohledem na problémy letošního ročníku.

„Na vyúčtování turnaje bych se rád podíval,“ poslal politik Popelka vzkaz organizátorům turnaje.

Je záštita prezidenta pravá?

Člen celostátního vedení hnutí ANO Radek Popelka také vyjádřil své pochybnosti o získání záštity prezidenta republiky. Na dokumentu o záštitě je uvedený termín 27.3-28.3.2015, turnaj se hrál 28.3.-29.3. 2015.

Radek Popelka

„Vzhledem k okolnostem, které celý turnaj provázejí a vzhledem k mediálnímu obrazu pořadatelů by mne také zajímalo, zda záštitu skutečně vydal prezident a nebo je to práce kopírky a úpravy v grafickém programu,“ dodal Popelka.

 

Spolek Sport Hokej Vysočina neodpovídá na žádosti o vyjádření, komunikuje pouze s vybranými novináři například z MFDNES.

Co číst dál?

Sport Hokej Vysočina mluví v MFDNES. Anonymně.

Tajemství lednového usnesení Rady Pelhřimova o hokeji

Prohlášení města: Budoucnost mládežnického hokeje v Jihlavě je ohrožena

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna