Rodina náměstkyně Mayerové (ANO) čelí útokům vandalů

fbNeznámý pachatel poničil vodárnu u domu první náměstkyně primátora Jihlavy Jany Mayerové. Zjevně nešlo o vandalismus náhodného kolemjdoucího.

Do betonového objektu s uzamknutým železným oplocením někdo vnikl hrubou silou a s použitím nástrojů. Ve vodárně zničil čerpadlo, rozvody a poškodil elektroinstalace, odkryl těžký betonový kryt studně. Zatím není jasné, jestli je voda znečištěna i něčím jiným, než smetím z okolí studny. Majitelé nechají provést rozbor vody. Škoda je odhadnuta na 50 tisíc korun. Událost vyšetřuje Policie ČR.

Až na drobný vandalismus se za uplynulých 25 let nikdo nepokusil vodárnu poškodit. Nejde o jediné poškození majetku rodiny Mayerovy v posledních týdnech, kdy někdo už potřetí rozbil okna na jednom z objektů, minulý týden před jejich domem někdo zničil světlo s pohybovým čidlem.

Útok na radní?

V posledních týdnech jsou manželé Mayerovi terčem nevybíravé kritiky, vulgárních výpadů a výhrůžek ze strany obvykle anonymních hokejových fanoušků. Náměstkyně primátora Jana Mayerová a její manžel Daniel, který je radním města, si proto zničení vodárny dalšího jejich majetku vysvětlují jako útok.

Důvodem pro útoky je připravovaný dlouhodobý finanční plánu města, jehož vytvoření ekonom Daniel Mayer vede. Z materiálu je už před dokončením patrné, že z vlastních zdrojů si město nemůže dovolit uvolnit na nový stadion tolik peněz, kolik bylo v minulosti fanouškům hokeje slibováno. Bez podpory z dalších zdrojů je nový stadion fikcí, financování stadionu pouze z pokladny města by na mnoho let dopředu zastavilo nezbytné investice ve všech ostatních oblastech.

„Jestli v nás někdo chtěl poničením vodárny vyvolat pocit strachu, tak se mu to samozřejmě povedlo. Z tohoto zdroje bereme vodu a v domě s námi žijí i naše malé děti. Jestli nás tímto činem někdo chtěl motivovat k zadlužení města kvůli stadionu, tak mohu ujistit, že efekt je naprosto opačný. Jihlava potřebuje dát stamiliony korun i do mnoha jiných oblastí,“ vyjádřila se náměstkyně primátora Jana Mayerová.

„Obávám se, že jsme terčem útoků proto, že lidem nelžeme, a po letech vágních prohlášení o dostatku peněz jsme jako první schopni lidem v Jihlavě popravdě říct, že město prostě nemá dostatek prostředků na stadion, a že si tu někdo nemůže vytrucovat velkou hračku,“ uvedl radní Daniel Mayer.

Poškození majetku rodiny Mayerových odsuzují i ostatní členové vedení města.

K události se vyjádřil jednatel hokejového klubu HC Dukla Jihlava Bedřich Ščerban:

„Čin odsuzuji. Chci věřit a doufám, že pachatelem nebyl fanoušek Dukly. Je to podlé, ničemu to nepomůže, takové chování nepatří do této doby. Bojuji za důstojný hokejový stánek, který potřebuje Kraj Vysočina a město Jihlava. Bojuji argumenty, připomínáním minulosti, obhajováním současnosti a poukazováním na možnosti v budoucnosti. Vyzývám fanoušky hokeje, aby snahy o rekonstrukci stadionu podporovali, ale slušně a férově.“

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna