ČOV Pelhřimov: Politici přestřihli slavnostní pásku

Jednoznačně nejvýznamnější investiční akce novodobé historie města Pelhřimov se dnes představila veřejnosti. Slavnostního otevření čistírny odpadních vod se zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Pelhřimov patří do ochranného pásma vodní nádrže Švihov, která je hlavní zásobárnou pitné vody pro hlavní město Praha. „Realizaci této pro Pelhřimov strategické stavby doprovázela složitá vyjednávání na úrovní státních institucí, ve kterých se výrazně angažoval předseda Senátu Milan Štěch i bývalý starosta Pelhřimova Leopold Bambula. Rád bych oběma poděkoval, protože nyní má Pelhřimov zajištěnu dostatečnou kapacitu čištění odpadních vod, která je nezbytná pro jeho další rozvoj,“ vyzdvihl důležitost investice hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Otevření ČOV Pelhřimov

slavnostní otevření nové čistírny odpadních vod v Pelhřimově, zleva: Jiří Kučera, starosta města Pelhřimov; Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina; Milan Štěch; předseda Senátu PČR; Jan Cuc, ředitel divize společnosti Metrostav

 

První studie zkapacitnění pelhřimovské čistírny odpadních vod vznikla v už roce 2006. V roce 2009 následoval závazný přislib dotace ze Státního fondu životního prostředí. Výběrové řízení na dodavatele stavby se protáhlo až do roku 2013, kdy odstartovaly stavební práce. V řádné kvalitě a termínu bylo dílo dokončeno a od února 2015 je v ročním zkušebním provozu. Celková investice ČOV Pelhřimov dosáhla 240 miliónů korun. Veškeré závazky jsou uhrazeny a nyní se čeká na závěrečné stanovisko Státního fondu životního prostředí k výši dotace.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů