Sbohem, Kalvárie! Chátrající pelhřimovský stadion neuvidí mistrovské zápasy

Pelhřimovská radnice má velké starosti s budoucností hřiště s umělým povrchem „Za Kalvárií“. Hřiště přišlo o licenci pro mistrovská utkání, může „Licenční komise povolila dva jarní zápasy, užívá se pouze na přelomu podzimu a zimy, pak na přelomu jara a zimy. Teď je konec užívání hřiště „Za Kalvárií,“ uvedl předseda Krajského fotbalového svazu Josef Vrzáček.

zdroj:tsmpe.cz

Hřiště Za Kalvárií má kapacitu dvou tisíc diváků, z toho osm set míst k sezení. Každoročně licenční komise fotbalového svazu „přivřela oko“ a povolila užívání ještě pro další sezónu. Částka na rekonstrukci stadionu se odhaduje v řádech desítek milionů korun.  „Hřiště je v havarijním stavu, pokud s tím něco neudělají, nebudou moci hrát na podzim mistrovské hrát mistrovské zápasy,“ řekl Občasníku předseda Krajského fotbalového svazu Josef Vrzáček.

Rizikem pro fotbalový klub FC Pelhřimov je ale i  užívání hřiště výhradně pro tréninkové účely. „Nevím, jak by se to posuzovalo, kdyby tam došlo například ke zranění dítěte,“ řekl sekretář oddílu Jiří Matiášek.

Hejtman Kraje Vysočina a pelhřimovský zastupitel Jiří Běhounek vyjádřil velké překvapení nad nepodáním žádosti města Pehlřimov o dotaci z Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy na rekonstrukci víceúčelového sportovního hřiště „Na Kalvárii“. „Musím si to ověřit na MŠMT,“ dodal hejtman Běhounek (více zde).

„Jsme situací kolem hřiště Za Kalvárií znepokojeni ve shodě s hejtmanem,“ řekl předseda opozičního zastupitelského klubu Změna pro Pelhřimov Pavel Hájek.

Místostarosta Med: rekonstrukce za nehorázné peníze

Se stanoviskem přispěchal na sociální síti i místostarosta Ladislav Med:

„Hřiště Za Kalvarií, tam je to složité. Licenci uděluje komise FAČRu. Po úpravách nám každý rok prodlužovali platnost licence a letos (dle mých informací pro letošek dotace na umělou trávu není) nám byla prodloužena pouze do dubna. Bohužel se kolem toho motají lidé, kterým nejde o stav hřiště, ale o to, aby mohli za nehorázné peníze rekonstruovat….. dále raději nebudu pokračovat. Věřím ale, že se řešení najde,“ uvedl místostarosta Med (ODS).

Samotná rekonstrukce umělé trávy je pro stavební firmy záležitostí zhruba dvou měsíců práce. Podstatně složitější bude pro Pelhřimov nalezení způsobu financování rekonstruce fotbalového stadionu.

 

 

 

od 15.10.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna