Tajná zpráva o ztrátách při stěhování Dukly Jihlava do náhradních prostor

HC Dukla JihlavaVedení Dukly Jihlava vypracovalo tajnou zprávu o ztrátách spojených s přestěhováním klubu do náhradních prostor v souvislosti s připravovanou výměnou střechy zimního stadionu:

Tržby ze vstupného tři miliony, tržby z permanentek dva miliony čtyři sta tisíc, tržby za reklamu šest milionů. Pronájem osmi náhradních kanceláří na pět měsíců vyjde na dvě stě tisíc korun.

Další náklady by nutně čekaly i na město Jihlava jako vlastníka stadionu: demontáž a opětovná montáž sedaček je odhadnuta na půl milionu korun, osvětlení haly na čtyři sta tisíc. Demontáž a montáž mantinelů včetně skel dalších čtyři sta tisíc. Provizorní zakrytí ledové plochy šest set tisíc korun.

Celkem by hokejový klub vyšlo několikaměsíční přestěhování na částku kolem šestnácti milionů korun, další dva miliony korun by stálo stěhování mládežnických oddílů Dukly Jihlava. Dalších pět milionů by vynaložilo město Jihlava jako správce budovy.

Životnost střechy Horáckého zimního stadionu prodloužil jedovatý olověný suříkový nátěr, kterým byla konstrukce poctivě opatřena v osmdesátých letech. Byl to účinný, ale dnes už zakázaný způsob ochrany konstrukce.

Radnice už v minulosti připravovala přestavbu stárnoucího stadionu na novou multifunkční halu, existuje projekt a dokonce i stavební povolení. Problémem zůstávají peníze. A teď navíc už i čas. Je čím dál jasnější nepřipravenost vedení města k výměně střechy zimního stadionu.

Posudek statika povolil provoz zimního stadionu do roku 2019, nejpozději v tomto roce musí Jihlava zadat zpracování nového statického posudku. A doufat v prodloužení možnosti provozování zimního stadionu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna