Primátor Jihlavy Ryška (ODS) naznačil možnost přesoutěžit výstavbu arény

Do Vánoc 2022 by mělo být jasné, zda-li Jihlava bude stavět Horáckou multifunkční arénu nebo bude znovu hledat dodavatele stavby. Naznačil to primátor Jihlavy Petr Ryška (ODS).

Zatím stále běží hodnocení nabídek stavebních firem, kdy nejlevnější nabídka má být kolem 1,9 miliardy korun. Jihlavě chybí zhruba půlmiliardy korun na financování výstavby multifunkční arény. Prudký nárůst ceny stavebních prací působí městu Jihlava starosti s dofinancováním půlmiliardového schodku. Bez vyrovnaného rozpočtu na výstavbu hokejové haly nelze dodržet zásadu „péče řádného hospodářr a zahájit výstavbu.

Se současným zimním stadiónem se Jihlava rozloučila na konci jara velkou akcí legend Dukly Jihlava s názvem „Grand finále, sbohem legendo“. Hokejový klub Dukla Jihlava hraje svá domácí utkání v azylu Pelhřimova a Jindřichova Hradce. Jakékoliv zpoždění v harmonogramu výstavby nebo dokonce přesoutěžení celé zakázky by klubu způsobily další komplikace. Klub se potýká už nyní s nízkým zájmem příznivců Dukly Jihlava o domácí utkání v azylu, zájem o permanentní vstupenky se nedaří nastartovat.

Další politická nejistota v plánech výstavby by mohla způsobit vážné problémy městské společnosti Dukla Jihlava.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů