(VIDEO) Náměstek Laštovička: Vymáhání informací bude pokračovat

Statutární město Jihlava bude pokračovat ve vymáhání informací v režimu Zákona o svobodném přístupu k informacím po Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. „Jsou nám zasílány faktury Vodárenskou a.s., jejichž oprávněnost nejsme schopni ověřit,“ uvedl náměstek primátorky Petr Laštovička.

Laštovička je předsedou představenstva „městských“ vodařů Jihlavy (Jihlavské vodovody a kanalizace). Městská vodárenská společnost provozuje část vodárenského majetku Jihlavy v režimu veřejné služby: vodu „nakupuje“ u Vodárenské a.s.

„Nemůžeme někomu dát veřejné peníze, protože si vymyslel cenu vody,“ dodal náměstek Laštovička.

Jihlava se proto domáhá poskytnutí informace v režimu Zákona o svobodné přístupu k informacím, aby zjistila informace o cenotvorbě vody pro obyvatelstvo. Na Svak Jihlavsko byla uvalena sto tisícová exekuce za neposkytování informací (více zde), současně musí Svak Jihlavsko znovu rozhodnout o vyřízení žádosti Jihlavy o poskytnutí informací v režimu Zákona o svobodném přístupu k informacím (více zde).

Jde především o cenu vody předané, což je pitná voda dodávaná do vodovodní sítě pro veřejnou potřebu jiné osobě, než je přímý odběratel.  Na Havlíčkobrodsku je cena vody předané zhruba poloviční proti ceně vody na Jihlavsku.

Na tiskové konferenci města Jihlavy jsou povoleny maximálně dva dotazy, další otázky na problematiku dodávek pitné vody nepřipustila primátorka Karolína Koubová.

Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko se domáhá na Statutárním městě Jihlava vydání bezdůvodného obohacení při provozování vodárenské infrastruktury (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna