VÍME PRVNÍ: Ze soutěže o návrh zimního stadionu vyřazeni architekti Buchta s Žákem

Představy budoucí multifunkční hokejové arény na místě stávajícího Horáckého zimního stadionu jsou den ode dne jasnější. Soutěžní porota již vybrala šest ateliérů, které vytvoří návrhy ¨architektonického řešení.

Podle informací Občasníku překvapivě nejsou mezi oslovenými architekty Antonín Buchta a Vladimír Žák s kterými město Jihlava spolupracovalo v minulosti. „Nebudeme se odvolávat. Přejeme městu Jihlava hodně šťěstí“, uvedl architekt Vladimír Žák.

Architekt Antonín Buchta je ve světě architektury uznávaným odborníkem na projektování zimních stadionů a sportovních areálů. Je autorem nebo spoluautorem například hokejového stadionu v Liberci nebo Karlových Varech.

Manažer výstavby zimního stadionu a jihlavský zastupitel David Beke
Užší soutěž, ve které byly oslovy tři architektonické kanceláře přímo a další na základě výběru odborné poroty, bude statutárním městem Jihlava zahájena 10. dubna a potrvá do poloviny srpna.

„Hlavní předmět architektonické soutěže je definovaný jednoduše – architekti mají zpracovat návrh řešení multifunkčního objektu arény s parametry pro extraligu ledního hokeje, zázemím pro další sporty a kulturní i společenské akce na místě stávajícího Horáckého zimního stadionu,“ uvedl radní David Beke, manažer výstavby nové arény.

Zadání obsahuje i konkrétní podmínky, jako je kapacita stadionu, možnost multifunkčního využití ledové plochy, zkvalitnění prostor v okolí, napojení na dopravní infrastrukturu i ohleduplnost vůči Smetanovým sadům.

Radní David Beke (ODS)

„Multifunkční aréna by měla kromě ledních sportů být místem také pro další akce a halové sporty, velké koncerty, plesy či muzikály na ledě. Počítá se také s využitím pro tematické krátkodobé výstavy či veletrhy. Je pro nás důležité, aby návrhy počítaly s maximálně rychlou a flexibilní přestavbou ledové plochy pro ostatní akce tak, aby byla snadno využitelná i během zimní sezóny. Arénu budujeme jako objekt lokálního i krajského významu, však s potenciálem pro uplatnění i v měřítku vyšším, například republikovém,“ přiblížil David Beke.

Odborná porota bude po ukončení architektonické soutěže hodnotit celkovou urbanisticko-architektonickou kvalitu návrhů, funkční a provozní řešení, kvalitu řešení veřejného prostoru a dopravy v okolí, míru naplnění požadavků města i ekonomickou výhodnost.. Zpracovatelé nejlepšího návrhu budou odměněni částkou 1 500 tisíc, druhého nejlepšího návrhu 1 100 tisíc a třetí 850 tisíc korun.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna