Žijeme Jihlavou: Piráty a Zelené vede do místních voleb stavební lobbista z TOP09

Vít Zeman. Tohle jméno vyvolává v politických kruzích místní Jihlavy zachmuřené obočí a stručné vyjádření: NE! Čím si lídr uskupení „Žijeme Jihlavou“složené z TOP09, Pirátů a Zelených vysloužil ignoraci v místní politice?

Zeman je majitelem a jednatelem poradenské firmy, se podílí na přípravě developerských projektů. Klienti z řad developerů a investorů mohou využít Zemanovy služby v oblasti zastupování při nákupu a prodeji pozemků a také ve správě pozemků.

Zemanova firma je schopna zajistit kompletní balíček služeb v oblasti strategického i územního plánování i vytváření kvalitních developerských projektů pro konkrétní pozemky ve vlastnictví obce. A tady vzniká střet zájmů: Bude Zeman v roli zastupitele Jihlavy upřednostňovat veřejný zájem občanů nebo byznys pro svou firmu?

Už od dob Zemanova působení na jihlavském magistrátě je problémem je urbanistické řešení ploch pro bydlení v osadách Kosov a Popice. Tady Zeman ještě jako úředník plánování územního rozvoje neuhlídal nebo možná ani uhlídat nechtěl územní rozvoj okrajových částí krajského města.

O nové satelitní části Kosova a především Popic se bude muset krajské město dál postarat. Především v Popicích to znamená řešit veřejnou dopravu, údržbu komunikací a další infrastrukturu rychle rostoucí osady. Počet obyvatel se zde od devadesátých let zdvojnásobil.

Růst Popic je noční můrou pro jihlavské politiky. Za pár let zde mohou být podobné problémy jako ve Zborné u Jihlavy.

Právě Zemanova minulost zdatného lobbisty v úřednických službách jihlavské radnice značně znervózňuje jihlavské politiky. Hnutí ANO vysloveně odmítlo uvažovat o TOP09 jako partnerovi pro politická vyjednávání o sestavení koalice po místnách volbách.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna