Antimonopolní úřad povolil Jihlavě nákup ukrajinských trolejbusů

Jihlava se stane prvním městem Evropské unie, kde budou jezdit ukrajinské trolejbusy Bogdan. Antimonopolní úřad zamítl námitky na průběh výběrového řízení. Česko-ukrajinské sdružení ve výběrovém řízení porazilo Škodu Electric: za šestici vozů chtělo 71,4 milionů korun, Škoda 82,74 milionů korun. Jeden trolejbus tak vychází na 11,9 milionu korun, v případě Škody na 13,7 milionu korun. 

Sporným bodem bylo především alternativní splnění technické kvalifikace: Trolejbusy ukrajinského výrobce nemají potřebná povolení Drážního úřadu, ovšem výrobce doložil možnost získání potřebných povolení v okamžiku dodávky.

Splnění podmínek technické kvalifikace až v okamžiku dodávky je podle antimonopolního úřadu možné. Při hodnocení nabídek se totiž zásadně porovnává předmět nabídek (to, co se nabízí), případně pouze nabídková cena, nikoliv kvalifikace dodavatele (kdo nabízí). Ta buď je, nebo není splněna.

Předmětem veřejné zakázky je dodávka nízkopodlažních parciálních trolejbusů, které musí být k okamžiku dodání schváleny k provozu. Nabídky jsou tak porovnatelné, jak v případě nabídky na již schválený typ vozidla, tak i v případě nabídky na vozidlo, které bude schváleno v budoucnu, neboť zadavatel v šetřeném zadávacím řízení hodnotí nabídky dodavatelů znějící na konkrétní v nich popsané plnění.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů