Antimonopolní úřad prověřuje Žďár nad Sázavou

Antimonopolní úřad prověřuje způsob zadávání veřejných zakázek města Žďáru nad Sázavou přes akciovou společnost SATT. „Mohu potvrdit, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže obdržel podnět, který namítá, že město Žďár nad Sázavou nezákonně využilo tzv. in-house výjimku, když uzavřelo rámcovou smlouvu a následné prováděcí smlouvy na komunální služby s dodavatelem SATT a.s. Úřad si k dané věci vyžádal od zadavatele dokumentaci,“ uvedl mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda.

Žďárskou akciovou společnost SATT dosud dodávající teplo, internet a televizní vysílání na Žďársku a částečně i na Novoměstsku a Bystřicku už má plně pod kontrolou Žďár nad Sázavou. Město odkoupilo akcie, které mělo doposud v držení Nové Město na Moravě.

Nově by společnost SATT měla plnit i úkoly a veřejné zakázky při údržbě města Žďáru nad Sázavou. 

„Jedná se o standardní postup antimonopolního úřadu, stejných nebo obdobných smluv posuzuje desítky. Podklady a informace, které si úřad vyžádal jsme odeslali a jsme připraveni k další součinnosti, pokud bude třeba. Chápu, že ze zákona musí úřad anonymní podnět prostě nějak řešit,“ uvedl starosta města Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.

„Na možný problém a nevhodnost řešení technických služeb v SATT a.s. jsme upozorňovali již při nákupu 32% akcií SATT za nenávratných 80 miliónů korun. Současně jsme navrhovali tzv. malé technické služby řešit jinou formou např. příspěvkovou organizací nebo organizační složkou. Problém s in-house zadáváním totiž mělo již několik jiných měst. Nicméně současná koalice návrhy a připomínky opozice apriori odmítá bez ohledu na jejich obsah nebo důvod,“ uvedl lídr opozice Jan Havlík.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů