Kobrlová (ANO Pelhřimov): Někdo z vedení radnice by měl odejít do předčasného důchodu

Bez Místního akčního plánu připraveného, ale dosud neschváleného pelhřimovskou radnicí nemohou školy na Pelhřimovsku čerpat dotace na svůj rozvoj.Kobrlová

– Jak je připravený Místní akční plán (MAPu) pro školství na Pelhřimovsku?

Jsem jedním z odborných garantů. Po odborné stránce je vše připraveno, proč to není spuštěno je otázka pro pelhřimovskou radnici.Nepracuje radnice, nevím na co se čeká. Radu města vyzývala projektová manažerka několikrát na ústním jednání, jednali jsme i s našimi zastupiteli za ANO.

– Copak na pelhřimovské radnici „nemakají“ zástupci hnutí ANO?

Podle slov místostarosty Meda z ODS se hnutí ANO v Pelhřimově údajně „rozpadlo“, tedy ANO již nemá na radnici vliv. Radní Kociánová přerušila členství, ostatní jsou nestraníci. Všechny prosby byly v ústní rovině. Můj styl práce není dělat všechno narychlo a na poslední chvíli. Zvažuji odstoupení z projektového týmu MAPu, protože radnice stále jen čeká a čeká. Prosby k Radě města nepomáhají. Variantou je vypracovat nový MAP, ale ztratíme čas. Už nepomáhá ani dát se na  modlení.

– Měla byste dobrou radu pro Radu města?

Odejít do předčasného důchodu je nejlepším řešením. Místostarosta Koch pracuje hodně, ale evidentně neefektivním způsobem. Nedokáže zajistit dostatek informací pro kladné vyjádření Rady města Pelhřimov a tím stojí projekt.

– Kolik škol je ohroženo nečinností pelhřimovské Rady města?

MAP se týká 32 zařízení na ORP Pelhřimov. Celkově stovky učitelů, tisíce žáků. Venkovské školy se nedostanou k finančním prostředkům tak snadno jako školy v Pelhřimově. Nečinnost pelhřimovské radnice ovlivňuje základní školy zřizované obcemi na Pelhřimovsku. A nejde jen o základní školy.

– Tak budou žít venkovské školy bez dotací?

Aktivity škol při žádosti o dotace musí být v souladu s Místním akčním plánem. MAP je základ, bez něj nejde žádat o dotace na rozvoj škol. Kamenice, Žirovnice, Košetice a další obce se chystají na čerpání dotací na rozvoj škol podle svých potřeb.

– Proč školy neprotestují?

Stále věří slibům lidoveckého místostarosty Pelhřimova Josefa Kocha: Bude to, bude to. A zjistilo se, že není. V tuhle chvíli nikdo neřeší nečinnost pelhřimovské radnice. Jakmile školy zjistí, že bez schváleného MAPu se nedostanou k dotacím z Integrovaného rozvojového plánu (IROP), zvedne se velká vlna nevole z venkovských škol  prostřednictvím jejich zřizovatelů.

– Jak tedy pomoci vedení Pelhřimova při řešení MAPu?

Pomocná ruka už byla podána několikrát. Je to znehodnocení práce všech, kteří na přípravě MAPu pracovali. Nedojde k žádné ztrátě nebo újmě na majetku. Jenom to, co jsme mohli pro školy vytěžit z dotací už asi nebude. Asi by bylo vhodné pozvat na jednání Rady města Pelhřimova projektovou manažerku MAPu.

-Už je květen, proč nebyla projektová manažerka na Radě města v lednu, kdy startoval celý projekt MAPu?

Nikdo ji nepozval. Všechno si vysvětloval pan místostarosta Koch s projektovou manažerkou. A dál k radním města Pelhřimova to zřejmě nebylo prezentováno.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů