Jihlava uspěla se sto tisícovým odvoláním proti Kronospanu

Na přelomu roku požádala firma Kronospan CR, spol. s r.o. o pátou změnu dokumentu Integrované prevence a omezování znečištění (z angl. Integrated Pollution Prevention and Control – dále jen IPPC).

IPPC mimo jiné řešila využití dalších zdrojů užitkové vody pro vlastní provoz. „S ohledem na špatné zkušenosti s čerpáním povrchové vody společností Kronospan a to i v době, kdy nebylo toto čerpání povoleno, jsme se důkladně zabývali tímto povolením vydávaným krajským úřadem,“ uvedl náměstek primátorky pro životní prostředí Vít Zeman.

Podle Zemanových slov si město nechalo zpracovat posudky na množství požadované podzemní vody i způsob ochrany celkového množství odebírané vody. Externí firma předložila výstupy, které město předalo na krajský úřad formou odvolání proti vydané změně IPPC.

„10. února nabylo právní moci rozhodnutí, kdy krajský úřad v plném rozsahu vyhověl našim námitkám. Je to další krok k ochraně města Jihlavy před neuváženým drancováním surovinových zdrojů jednou firmou,“ uvedl Zeman a dodal: „Popravdě si myslím, že by takto důsledně měl postupovat v prvé řadě především orgán ochrany životního prostředí na krajském úřadě.“

Kdyby byl Kraj Vysočina důslednější, nemuselo by podle Zemanových slov město Jihlava zbytečně utrácet peníze za vlastní studie k něčemu, co má řešit krajský úřad (více zde).

„Intenzivně teď jednáme o přílišné benevolenci kraje vůči Kronospanu a věřím, že postup úřady společně sjednotí,“ myslí si náměstek jihlavské primátorky Vít Zeman.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů