Starostka SDH Olešná: Zastupitelům chybí veřejná podpora od občanů obce

fbObec Olešná řeší velké problémy veřejného života obce. Především v souvislosti s rekonstrukcí několika kilometrového úseku krajské silnice Jihlava-Pelhřimov na průtahu obcí. „V Olešné je spousta
občanů, kteří se aktivně neúčastní veřejného života.  Zastupitelům dlouhodobě chybí veřejná podpora od občanů obce,“ domnívá se starostka SDH Olešná Hana Kottová. Olešná se stará také o osady Řemenov, Chválov a Plevnice.

Udržet nebo shodit zastupitelstvo?

Už dva zastupitelé rezignovali na své mandáty během prvního roku fungování současného zastupitelstva. Nad veřejným života se vznáší nevyřčená otázka: Udržet nebo shodit současné zastupitelstvo? Vyvolat předčasné volby?

„Jednoznačně udržet co nejdéle, ale domnívám se, že funkční období se současnému zastupitelstvu těžko podaří dokončit. Zastupitelé jsou nejednotní,“ myslí si starostka olešenských hasičů.

U případné rezignace zastupitelů je na stole i případný termín předčasných voleb v obci. „Kdyby rezignovali někdy na jaře, mohly by být volby ještě letos. Nové zastupitelstvo by sestavilo rozpočet na příští rok a pokračovalo by v práci pro obec.  Je to velice těžká situace. Ale jak se říká: Vše zlé, je pro něco dobré,“ domnívá se Kottová.

Do politického života Olešné Hana Kottová zatím vstupovat nechce. „Mám rodinu, tři děti, a starám se o hasiče. Starostí víc než dost,“ vysvětluje Kottová.

Hasiči spoluorganizují veřejný život v Olešné například pravidelnými každoročními aktivitami a to ne jenom pro místní děti.

“ Život v obci a její dění by neměl být lhostejný žádnému z obyvatel, a to ne jenom pasivně, ale také aktivně,“
dodala Kottová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů